Reklama

Noworudzkie przedszkolaki bez wyprawki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Noworudzkie przedszkolaki bez wyprawki - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzi czytelnicy z Radkowa i gminy Nowa Ruda dostaną wyprawki. Nie dostaną ich natomiast maluchy z Nowej Rudy, bo noworudzcy bibliotekarze nie przystąpili do specjalnego projektu.

W ubiegłym roku wyprawkę czytelniczą otrzymało ok. 300 małych czytelników z miasta i gminy Radków. - Do dziś jeszcze przychodzą do nas dzieci, które odbierają naklejki za wypożyczone książki. Mamy dla nich przygotowane dyplomy i coś słodkiego, żeby dodatkowo zachęcić do odwiedzania biblioteki - mówi Anna Józefów z biblioteki w Radkowie. Tegoroczne wyprawki też powinny cieszyć się dużą popularnością wśród młodzieży. - Promowaliśmy projekt po przedszkolach, szkołach, wśród znajomych. Zainteresowanie było przed rokiem duże i myślę, że w tej edycji będzie podobnie - ocenia bibliotekarka. W tym roku wyprawki czytelnicze dostaną też maluchy z gminy Nowa Ruda, ale nie dostaną dzieci z miasta, bo noworudzka biblioteka podobnie jak w roku ubiegłym do projektu nie przystąpiła. Sławomir Drogoś, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie tłumaczy ten fakt tym, że nie we wszystkich ogłaszanych projektach biblioteka uczestniczy, co jak podkreśla nie znaczy, że nie realizuje innych działań dla dzieci. Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest przez nasze biblioteki wspólnie z Instytutem Książki. W tej edycji uczestniczy blisko 6 tys. polskich bibliotek. Do projekt zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce. To ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym. Projekt jest realizowany od 2018 r. w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo. Na wyprawkę czytelniczą dla malucha składają się: książka „Pierwsze czytanki dla...”, broszura dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika, czyli pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy