Reklama

Nowy market powstanie przy obwodnicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy market powstanie przy obwodnicy? - Zdjęcie główne

Na pewno nie powstanie tu ogromny hipermarket. Na terenie tym obowiązuje bowiem zakaz lokalizowania obiektów handlowych o pow. sprzedaży powyżej 2 tys. m kw.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Tomasz Kiliński ogłosił przetarg na działkę na skrzyżowaniu noworudzkiej obwodnicy z ul. Pułkownika Sokola w dzielnicy Drogosław i z drogą prowadzącą do Jugowa. Co tam może powstać?

Na pewno nie powstanie tam ogromny hipermarket. Na terenie tym obowiązuje bowiem zakaz lokalizowania obiektów handlowych o pow. sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. 

- Powyżej dwóch tysięcy metrów sklep nie może powstać, bo nie dopuszcza tego studium - mówi nam burmistrz Tomasz Kiliński. - Ale już sklep do dwóch tysięcy metrów jest zgodny ze studium - dodaje.

Na terenie tym obowiązuje też zakaz lokalizowania obiektów produkcyjnych o pow. użytkowej powyżej 1 tys. m kw. Natomiast dopuszcza się lokalizowanie obiektów budowlanych baz, składów, magazynów i hurtowni na działkach o pow. maksimum 10 tys. m kw. i pow. użytkowej maksimum 5 tys. m kw.

Co więc tu może powstać? Usługowe obiekty budowlane - nieuciążliwe, usługowe obiekty budowlane związane z komunikacją samochodową, w tym stacje paliw, a także obiekty produkcyjne, składy i magazyny. 

Co miasto chciałoby, żeby tam powstało?

- Miasto sprzedaje nieruchomość, a ten kto kupi, decyduje o inwestycji, która planuje, bądź nie, realizować. To już nie do mnie pytanie - mówi nam Kiliński.

Nieruchomość została wyceniona na 1,7 mln zł netto i za tyle Kiliński chce ją sprzedać. Przetarg odbędzie się w piątek, 27 maja. Wadium w wysokości 255 tys. zł należy wpłacić do poniedziałku, 23 maja.

 

Przeczytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy