Reklama

Nyscy studenci pomagają w walce z koronawirusem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Osłony zostały przekazane do pracowników służby zdrowia w regionie, Szpitala w Nysie, Szpitala w Kędzierzynie Koźlu, Szpitala im. św. Józefa oraz Szpitala MSWiA w Głuchołazach, Szpitala w Korfantowie oraz DPS-u w Korfantowie, a także Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.

Nyscy studenci pomagają w walce z koronawirusem - Zdjęcie główne

Ratownicy medyczni ZOZ Nysa | foto Osłony zostały przekazane do pracowników służby zdrowia w regionie, Szpitala w Nysie, Szpitala w Kędzierzynie Koźlu, Szpitala im. św. Józefa oraz Szpitala MSWiA w Głuchołazach, Szpitala w Korfantowie oraz DPS-u w Korfantowie, a także Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci zarządzania i inżynierii produkcji PWSZ w Nysie produkują na drukarkach 3D osłony ochronne dla pracowników służby zdrowia w regionie.


Już ponad pół tysiąca przyłbic ochronnych wyprodukowali na drukarkach 3D studenci Koła Naukowego Abaculus kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji PWSZ w Nysie. Osłony zostały przekazane do pracowników służby zdrowia w regionie, Szpitala w Nysie, Szpitala w Kędzierzynie Koźlu, Szpitala im. św. Józefa oraz Szpitala MSWiA w Głuchołazach, Szpitala w Korfantowie oraz DPS-u w Korfantowie, a także Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. Akcja została pozytywnie przyjęta przez pracowników jednostek ochrony zdrowia. Nyscy wolontariusze działają samodzielnie w domu, 
w przerwach między zajęciami na Uczelni, które odbywają się teraz on-line. Członkowie Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych na swojej stronie Facebookowej opublikowali wpis o następującej treści: Bardzo dziękujemy studentom z Koła Naukowego "Abaculus" Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie za wyposażenie pracowników zespołów ratownictwa medycznego oraz szpitalnego oddziału ratunkowego w Nysie w przyłbice, które w znaczny sposób podniosą bezpieczeństwo w wykonywaniu codziennych czynności ratujących życie. Podziękowania z OPS-u Nysa za okazane wsparcie poprzez przekazanie opiekunkom z Działu Usługi i Domów Pomocy Społecznej przyłbic ochronnych otrzymali: studenci i Prodziekan Wydziału Nauk Technicznych – kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, mgr inż. Jacek Tomasiak. Podobne wyrazy wdzięczności napłynęły też z Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Ankar: Bardzo serdecznie chcemy podziękować Studentom PWSZ Nysa z Koła Naukowego Abaculus za wykonane i dostarczenie przyłbic. Ambitna, bezinteresowna i pełna oddania praca studentów uczelni w Nysie przyczynia się do ochrony zarówno absolwentów jak i aktualnych studentów kierunku Ratownictwa Medycznego nyskiej uczelni zasilających nasze szeregi… Mamy nadzieję, że okazane dobro i poświęcenie jakimi jesteśmy obdarowani zarówno my jak i nasi pacjenci powróci do Was z olbrzymią nawiązką!! Studenci na co dzień działający w Kole Naukowym Abaculus w ramach kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji postanowili działać w tym trudnym dla wszystkich czasie stanu epidemii. Sami zaprojektowali wzór przyłbicy ochronnej wykorzystując 
w ten sposób wiedzę i doświadczenie nabyte podczas studiów w nyskiej Uczelni. Pracują w składzie: Mateusz Mielec, Piotr Marchewka, Sebastian Olszowski, Piotr Miziorko pod opieką mgr inż. Jacka Tomasiaka oraz mgr inż. Michała Malskiego, którzy również koordynują dystrybucję osłon ochronnych w naszym regionie. Akcję studentów wspierają przedsiębiorstwa (wieloletni partnerzy Uczelni) dostarczając niezbędne materiały do produkcji osłon na drukarkach 3D. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zapewnia wsparcie przedsięwzięcia, głuchołaski zakład Schattdecor przekazał studentom dużą ilość folii ochronnych, podobnie firma Tomart z Nysy, a przedsiębiorstwa Wakmet, Fiberlogy oraz ZOZ Nysa dostarczyły rolki filamentu PET-G. Przypomnijmy, że projekt studentów PWSZ w Nysie umożliwia produkcję jednej osłony ochronnej w ciągu 35 - 45 minut. Większość gotowych projektów na drukarki 3D dostępnych w internecie to czas ok. 3-4 godzin druku. Ze względu na zapotrzebowanie taki czas realizacji był nie do zaakceptowania przez studentów. Szczegóły na temat akcji Koła Naukowego Abaculus i kontakt można znaleźć na stronie internetowej koronawypad.pl, którą utworzyli studenci. Ze strony można m.in. pobrać projekt i pliki do druku. 
Na zdjęciach pracownicy szpitali w: Głuchołazach, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie, ratownicy medyczni, pracownicy przychodni w Nysie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy