Nowa Ruda. Pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w Polsce w 1975 roku z inicjatywy prof. Haliny Szwarc. Była ona lekarką, naukowcem i wizjonerką, która dostrzegła potrzebę aktywizacji osób starszych poprzez edukację. Od tego czasu ruch UTW zyskał ogromną popularność i znaczenie, a obecnie działa kilkaset takich instytucji w całym kraju, zrzeszających dziesiątki tysięcy seniorów.
Jubileuszowe obchody w Nowej Rudzie
Rektor Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Anna Szczepan, podkreśliła znaczenie tego wydarzenia.Organizatorem dzisiejszego wydarzenia jest Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku, ale na obchody zaprosiliśmy naszych przyjaciół studentów ze Złotego Stoku i Obornik Śląskich, z którymi już od dłuższego czasu bardzo dobrze nam się współpracuje - mówi Szczepan.
Uczestnicy jubileuszu spotkali się przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Rudzie, skąd wspólnie z przewodnikami turystyki górskiej Andrzejem Wiśniewskim i Edwardem Soją udali się na zwiedzanie miasta. Około godziny 12:00 przy ratuszu odbyło się spotkanie z wiceburmistrz Nowej Rudy, Marzeną Wolińską, oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej, Andrzejem Behanem.
Po spotkaniu na Rynku wszyscy pomaszerowali do parku im. Heleny i Władysława Grzegorczyków. Atrakcją dnia stała się dyskoteka na plaży przy Miejskim Ośrodku Kultury, a całość zakończono wspólnym posiłkiem w restauracji "Rycerska".
Historia NUTW
Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku działa nieprzerwanie od 2007 roku. Swoją działalność rozpoczął przy Polsko-Czeskiej Wyższej Szkole Biznesu i Sportu „Collegium Glacense”, a od października 2009 roku działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. Założycielką Noworudzkiego UTW była Pani Karolina Popiel.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.