Reklama

Oblężony wymazobus, pacjenci czekają w deszczu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. MM

Oblężony wymazobus, pacjenci czekają w deszczu - Zdjęcie główne

foto Fot. MM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wymazy do testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2 pobierane są przy wjeździe na kłodzki szpital od strony lądowiska, przy budynku stacji dializ. Pacjenci mokną, w zimnie czekają na swoją kolej.

Kłodzki wymazobus obsługuje nie tylko mieszkańców powiatu kłodzkiego, ale i ząbkowickiego oraz dzierżoniowskiego. Druga specjalistyczna karetka z Kłodzka wykonująca wymazy jeździ do domów niesamodzielnych osób z objawami choroby - również z trzech powiatów. Pierwszy kłodzki wymazobus rozpoczął pracę 20 kwietnia 2020r. i już w tym pierwszym dniu pobrał 60 próbek. Wymazy pobierane są codziennie w godz. 8.00-13.00, nie jest wymagana rejestracja. Telefon kontaktowy: 697 773 340 (informacje udzielane są TYLKO w godzinach 8.00-9.00). Informacja w sprawie odbioru wyników: tel. 74 865 11 88. *** Masz objawy zakażenia i lekarz skierował Cię na test? Zrób go w mobilnym punkcie pobrań. Wynik znajdziesz na Internetowym Koncie Pacjenta. Zmieniły się zasady wykonywania testu na obecność koronawirusa. Teraz także lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie mógł wystawić zlecenie testu. Jeśli w wyniku teleporady lub wizyty domowej lekarz POZ uzna, że wystąpiły u Ciebie objawy charakterystyczne dla COVID-19, może wystawić skierowanie zlecenie testu. Pobranie wymazu do wykonania testu następuje w mobilnym punkcie pobrań lub w domu pacjenta. Na badanie: * zabierz dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL * przestrzegaj zasad higieny i społecznego dystansu, unikaj środków transportu zbiorowego. Test jest bezpłatny. Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez lekarza POZ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy