Reklama

Odpowiesz na trzy pytania

Opublikowano:
Autor:

Odpowiesz na trzy pytania - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę, 6 września w godzinach 6.00 -22.00 odbędzie się ogólnokrajowe referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa. Każda osoba uprawniona do wzięcia udziału w referendum odpowie na trzy pytania:

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ? 2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa? 3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni prawa podatkowego na korzyść podatnika? Mieszkańcy miasta Nowej Rudy zameldowani na stałe w Nowej Rudzie będą ujęci do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum, z urzędu. Wyborca ma prawo dopisać się do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy ze względu na swoje stałe zamieszkanie, albo czasowe. Wniosek należy złożyć w terminie do 1 września 2015 r. w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie ul.Rynek 11 pok.108 lub 107 /Ip/ Wyborca dopisany do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum na własny wniosek zostanie z urzędu skreślony ze spisu w miejscu stałego zameldowania. Wyborcy zmieniający miejsce pobytu przed dniem referendum na własne żądanie mogą otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania, które upoważnia go do wzięcia udziału w głosowaniu w dowolnym obwodzie głosowania w kraju i za granicą, wniosek o wydanie zaświadczenia składa się najpóźniej w 2 dniu przed wyborami tj. do dnia 4 września 2015r Wyborca niepełnosprawny może głosować w wybranym przez siebie obwodzie głosowania dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych na obszarze gminy. W tym celu musi złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie, w terminie do dnia 1 września 2015 r. Wyborca posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo równoznaczne orzeczenie organu rentowego, jak również wyborca, który najpóźniej w dniu głosowania ukończy 75 lat może głosować przez pełnomocnika. Składanie wniosków o sporządzanie aktu pełnomocnictwa do głosowania najpóźniej do dnia 28 sierpnia 2015r. Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego musi nastąpić do dnia 24 sierpnia 2015r. Sporządzone spisy wyborców miasta Nowej Rudy będą udostępnione w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego ul.Rynek 11 pok.107 w Nowej Rudzie od dnia 17 sierpnia 2015r. w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie ul.Rynek 11 pok.108, w godzinach pracy. Bliższe informacje można otrzymać w Wydziale Spraw Obywatelskich lub telefonicznie pod nr. 74 872 0324, 74 872 0323. Wnioski do pobrania stronie urzędu, w Biurze Obsługi Klienta oraz w Wydziale Spraw Obywatelskich. Źródło: UM Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy