Reklama

Ogień pochłonął miliony

Opublikowano: śr, 19 cze 2019 00:00
Autor:

Ogień pochłonął miliony - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy pożar niesie ze sobą nie tylko zagrożenie życia, ale często też niewyobrażalne straty materialne. Sprawdzamy, które pożary w ostatnich latach noworudzcy strażacy uznali za te największe i najgroźniejsze.

To największe akcje naszych strażaków na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Na szczęście ofiar śmiertelnych nie było. Nie było też konieczności przeprowadzania większej ewakuacji niż wyprowadzenie kilku mieszkańców. Jednak straty jakie te pożary za sobą pociągnęły były ogromne. We wszystkich przypadkach najczęstszą przyczyną pożarów było zaprószenie ognia. Rok 2014 28 stycznia - pożar stolarni w Jugowie. Straty były bardzo duże - Stolarnia to ciężki temat, bo jest tam dużo drewna i nikt nie chce tego ubezpieczać. Chcąc spełnić warunki do ubezpieczenia trzeba wykazać się bardzo poważnymi zabezpieczeniami i wsadzić w to mnóstwo pieniędzy - przypomina Rafał Chorzewski, szef noworudzkich strażaków. - Jak się nie ma naprawdę dużo pieniędzy, to jest to praktycznie nie do ubezpieczenia. Straty wyniosły tu 200 tys. zł - podkreśla Chorzewski. 12 marca - 160 tys. zł strat w Bożkowie Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego 1 kwietnia - stodoła w ogniu Pożar stodoły przy ul. Leśnej 50 w Radkowie. Straty oszacowano na 50 tys. zł. 9 maja - dom w ogniu Pożar budynku mieszkalnego przy ul. Jabłonnej w Jugowie. Straty 90 tys. zł. Rok 2015 18 lutego - aż 300 tys. zł strat w Jugowie Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Głównej 107 spowodował straty szacowane na 300 tys. zł. 6 marca - warsztat w ogniu Pożar warsztatu samochodowego przy ul. Piwnej w dzielnicy Słupiec. Wybuchł samochód. Straty oszacowano na 50 tys. zł. 22 kwietnia - Raszków płonął Pożar budynku mieszkalnego w Raszkowie. Straty oszacowano na 150 tys. zł. 7 czerwca - Grunwald płonie Pożar pustostanu i budynku mieszkalnego przy ul. Grunwaldzkiej 13-15 w Radkowie. Odnotowano 150 tys. zł strat 24 sierpnia - wielki pożar w Świerkach Pożar pustostanu w Świerkach. Straty to 200 tys. zł. 13 sierpnia - pożar na Węglowej Woli Pożar w budynku mieszkalnym przy ul. Węglowa Wola 12 w dzielnicy Słupiec. Straty oszacowano na 300 tys. zł 2 września - dom w ogniu Pożar budynku mieszkalnego przy ul. Kasprowicza w Ludwikowicach Kł. Straty oszacowano na 100 tys. zł. 6 września - pensjonat w ogniu Pożar w Bukowej Chacie w Jugowie. Straty oszacowano na 50 tys. zł. 9 -10 września - pół miliona złotych strat Palił się budynek inwentarski w Świerkach 199 Rok 2016 24 sierpnia - 100 tys. zł strat po pożarze Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego przy ul. Radkowskiej 105 w dzielnicy Słupiec. Rok 2018 28 września - spłonął dawny szpital przy ul. Piłsudskiego Pożar obecnie pustostanu, czyli tzw. spalonego szpitala w centrum Nowej Rudy, spowodował straty w wysokości 100 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy