Reklama

Około 351 uchodźców z Ukrainy w Nowej Rudzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Około 351 uchodźców z Ukrainy w Nowej Rudzie - Zdjęcie główne

foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 24 lutego, czyli od początku zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę, granicę polską przekroczyło ponad 6,4 mln uchodźców z Ukrainy. W Nowej Rudzie obecnie przebywa ok. 351 Ukraińców.

W Nowej Rudzie decyzją wojewody dolnośląskiego są dwa obiekty noclegowe w których przebywają mieszkańcy z ogarniętej wojną Ukrainy. Według stanu na 19 września w Domu Wypoczynkowym przy ul. Kłodzkiej w Słupcu przebywa 228 uciekinierów z Ukrainy, w Hotelu "Parkowa”, przy ul. Strzeleckiej — 43 Ukraińców. Około 80 Ukraińców przebywa w prywatnych mieszkaniach mieszkańców Nowej Rudy. -

Pomagamy

Każdy nowo przybyły uchodźca nadawany ma PESEL ze statusem UKR co pozwala im na korzystanie ze służby zdrowia, ubezpieczeń, pomocy socjalnej, zatrudnienia, otwarcia konta. W chwili obecnej realizacja tych czynności jest prowadzona na bieżąco w zależności od potrzeb. 


Od 19 września nadano 5 uchodźcom numer PESEL. Dla uchodźców prowadzona jest nauka języka polskiego -obecnie naszego języka uczy się 40 uchodźców. Na zadania związane z utrzymaniem przebywających na terenie miasta uchodźców Nowa Ruda otrzymała z budżetu wojewody dolnośląskiego środki finansowe w wysokości 4 901 830,01 zł.

Ukraińskie dzieci w szkołach i przedszkolach

Od rozpoczęcia nowego roku szkolnego w placówkach oświatowych w Nowej Rudzie naukę rozpoczęły małe i te nieco starsze dzieci z Ukrainy. Według stanu na czwartek, 15 września do szkół i przedszkoli uczęszcza 49 dzieci.

  • Szkoła Podstawowa nr 7— 21 uczniów;
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 — 7 uczniów;
  • Szkoła Podstawowa nr 6 — 4 uczniów;
  • Przedszkole Miejskie Nr 1 — 4 wychowanków;
  • Przedszkole Miejskie Nr 2 — 1 wychowanek;
  • Przedszkole Miejskie Nr 3 — 2 wychowanek;
  • Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek — 2 wychowanków;
  • Przedszkole Niepubliczne „Kraina Malucha” - I wychowanek;
  • „Mali Odkrywcy” Przedszkole Sportowe — 7 wychowanków.

Przeczytaj również: Pacjentka oddziału covidowego w kłodzkim szpitalu: Ciężko chorymi nikt się nie opiekuje

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy