Reklama

Oni mają prawo, a my nie?

Opublikowano: pt, 22 mar 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: dolny-slask.org.pl

Oni mają prawo, a my nie? - Zdjęcie główne

foto foto: dolny-slask.org.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Tłumaczowa są oburzeni stanowiskiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu, które uchyliło decyzję burmistrza o zablokowaniu decyzji wydanej w 2006 r., przez jego poprzednika, dotyczącej powstania kamieniołomu Tłumaczów Wschód.

Mieszkańcy pytają też prezesa SKO w Wałbrzychu, czy zainteresował się ich sytuacją, bo to oni są w tej całej sprawie poszkodowani. Przeczytaj list, jaki do nas napisali. 22 czerwca 2018 roku na zebraniu wiejskim mieszkańcy podejmując uchwałę wyrazili sprzeciw uruchomieniu kamieniołomu Tłumaczów Wschód. Na sesji Rady Miejskiej, 20 lutego 2019 r. mieszkańcy ponownie wyrazili negatywną opinię dotyczącą planowanego otwarcia kamieniołomu Wschód. Czy pan Zbigniew Rutecki, prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu uchylając decyzję burmistrza Jana Bednarczyka (zablokował decyzję wydaną w 2006 r. dotyczącą środowiskowych uwarunkowań zgody na powstanie kamieniołomu Tłumaczów Wschód), zainteresował się sytuacją mieszkańców Tłumaczowa, głównych poszkodowanych, od lat zmagających się ze skutkami, jakie niesie działalność obecnego kamieniołomu Gardzień? Sołtys wsi i mieszkańcy są zbulwersowani informacją prezesa Zbigniewa Ruteckiego, prezesa SKO, jak również jego decyzją uchylającą decyzję burmistrza. Znając skutki działalności kamieniołomu Gardzień nie wyobrażamy sobie życia przy funkcjonowaniu drugiego kamieniołomu Wschód. Wieś leżąca w dolinie pomiędzy dwoma kamieniołomami zostanie zasypana pyłem, nie mówiąc o hałasie i zagrożeniu życia i zdrowia. Dysydenci w sprawie uruchomienia drugiego kamieniołomu w jednej miejscowości nie wiedzą, co nam szykują i wydają krzywdzące dla nas decyzje. Nie znają uwarunkowań środowiskowych i nie biorą w ogóle pod uwagę tego, co gwarantuje nam Konstytucja RP, czyli prawa do ochrony zdrowia i życia. Dysydenci mają prawo zrobić wszystko, a co zwykli mieszkańcy? Kto liczy się z nami, kto ma nam pomóc, kiedy wszyscy są przeciwko nam? Sołtys i mieszkańcy wsi Tłumaczów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy