Reklama

Opiekunka jest potrzebna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Opiekunka jest potrzebna - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 100 osób miesięcznie korzysta w Nowej Rudzie z usług opiekuńczych. Choć od stycznia płacimy za nie trochę więcej, chętnych wciąż nie brakuje. Co zrobić, aby opiekunka przyszła do naszych bliskich?

- Wystarczy przyjść do ośrodka i złożyć wniosek o udzielenie pomocy w formie usług opiekuńczych - mówi Anna Frankowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. Wówczas pracownik socjalny przyjdzie do nas na wywiad środowiskowy, na którym ustali zakres potrzebnych usług. W przypadku, gdy pracownik stwierdzi, że potrzebujący pomocy i jego rodzina mają np. wysokie emerytury odpłatność za usługi w części lub w całości ponosić będzie rodzina lub osoba na rzecz której świadczone będą usługi - Wydawana jest decyzja i jej kopia jest przekazywana do firmy, z którą mamy podpisaną umowę i która świadczy usługi opiekuńcze. Całość kosztów ponosić będzie osoba samotnie gospodarująca, która przekracza dochód 2 tys. 453 zł netto. Dla osoby, która mieszka z rodziną, która z różnych powodów nie może świadczyć tej pomocy jest to kwota powyżej 1452 zł netto – tłumaczy kierownik noworudzkiego MOPS-u. W Nowej Rudzie z usług opiekuńczych korzysta obecnie ok. 90 osób miesięcznie. Przypomnijmy, że od 1 stycznia za godzinę usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych płacimy 21,49 zł, czyli o 99 groszy więcej niż w roku ubiegłym. Przetarg na usługi opiekuńcze ogłaszany jest co roku. W tym roku usługi świadczy Noworudzkie Centrum Geriatryczne „Senior” z ul. Armii Krajowej w Nowej Rudzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy