Reklama

Piekielnica w remoncie

Opublikowano: wt, 6 sie 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: dolny-slask.org.pl

Piekielnica w remoncie - Zdjęcie główne

foto foto: dolny-slask.org.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa remont koryta Piekielnicy w Przygórzu. Remontowane są mury oporowe w centralnej części wsi. A mieszkańcy zastanawiają się, czy roboty uda się zakończy na czas.

Cel remontu jest prosty. Poprawienie ochrony przeciwpowodziowej. Zabezpieczana jest skarpa na wysokości budynków 10B i 10C wraz z remontem koryta potoku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego i Produkcji Kruszyw ydrokrusz z Wrocławia. Dostanie za to 1 milion 264 tys. zł. Prace rozpoczęły się 27 lipca ubiegłego roku i powinny potrwać do 1 grudnia. - Nie ma żadnych opóźnień w harmonogramie robót - zapewnia Jarosław Garbacz z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie we Wrocławiu dawnego RZGW. Mury oporowe nad potokiem Piekielnica remontowane są na odcinku 400 metrów w centralnej części wsi. Zakres prac remontowych obejmuje m. in. zabezpieczenie drzew i krzewów wraz z wycinką niektórych z nich, roboty ziemne, roboty betonowe, wykonanie ubezpieczeń z narzutów kamiennych, montaż barier, wylotów kanalizacji deszczowej oraz oczywiście prace porządkowe. Mamy też złą wiadomość dla mieszkańców Przygórza. - W planach na 2019 r. nie mamy ujętych kolejnych remontów odcinków murów oporowych we wsi Przygórze - przyznaje Garbacz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy