Reklama

Więcej za wodę i ścieki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Więcej za wodę i ścieki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 19 czerwca mieszkańcy miasta i gminy Nowa Ruda, Kamieńca Ząbkowickiego, miasta i gminy Bardo oraz Gorzuchowa i Święcka w gminie Kłodzko płacą więcej za wodę i ścieki.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie ustalił nowe ceny za pobieranie wody i odprowadzanie ścieków na okres trzech lat dla mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda, Kamieńca Ząbkowickiego, miasta i gminy Bardo oraz Gorzuchowa i Święcka w gminie Kłodzko. Nowe stawki zaproponowane przez noworudzkich wodociągowców zatwierdził już dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W praktyce, dla mieszkańców oznacza to nic innego, jak podwyżki. Ceny wody i ścieków z roku na rok będą coraz wyższe. Na trzy lata 5,15 zł netto, czyli 5,56 zł brutto za metr sześcienny wody. Tyle od 19 czerwca będziemy płacić przez pierwsze dwanaście miesięcy. Kolejny rok to kolejny wzrost cen do 5,34 zł netto, czyli 5,77 zł brutto za metr sześcienny wody. W trzecim roku będzie to już podwyżka do 5,54 zł netto, czyli 5,98 zł brutto. Każdy rok to wzrost cen wody o 20 groszy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku odprowadzania ścieków. Za ścieki mieszkańcy w tym roku będą płacić 5,59 zł netto, czyli 6,04 zł brutto za metr sześcienny. Za rok będzie to już 5,71 zł netto, czyli 6,17 zł brutto. Natomiast za dwa lata 5,85 zł netto, czyli 6,32 zł brutto. Ile do tej pory? Dotychczasowe taryfy obowiązywały od 1 maja 2017 r. do 30 kwietnia tego roku. Ich ważność przedłużono jednak do 19 czerwca, do dnia zatwierdzenia nowych cen przez Wody Polskie. Do tej pory za metr sześcienny wody płaciliśmy 4,95 zł netto, czyli 5,35 zł brutto. Natomiast za metr sześcienny ścieków 5,23 zł netto, czyli 5,65 zł brutto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy