Reklama

Plaga oszustów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Plaga oszustów - Zdjęcie główne

foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja zwraca się z apelem o ostrożność w związku z zaistniałym w Powiecie Kłodzkim oszustwem metodą "na wnuczka". Oszuści doprowadzili do wyłudzenia 52 tys. zł. Przypominamy, że Policja nigdy nie poprosi o przekazanie pieniędzy. Pamiętajmy żeby weryfikować usłyszane informacje przez telefon.

Kłodzka policja otrzymała zgłoszenie o oszustwie na szkodę starszej kobiety metodą na „wnuczka”. Pokrzywdzona straciła 52 tys. zł. Kolejny raz policjanci apelują do osób starszych, samotnie mieszkających o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do domów osób obcych oraz nie przekazywania nieznanym osobom pieniędzy. Apelujemy również do rodzin i opiekunów osób starszych o uczulenie ich na tego typu zachowania oszustów. Wczoraj około godz.12-etej do siedemdziesięcioletniej mieszkanki Kłodzka zadzwoniła kobieta, podała się za ich wnuczkę i poprosiła o pieniądze potrzebne na załatwienie sprawy związanej z wypadkiem drogowym, który spowodowała za granicą. Po odbiór pieniędzy zgłosił się „kurier” , któremu kobieta wraz z mężem przekazała 52 tys. zł. Pokrzywdzeni, gdy się zorientowali, że zostali oszukani powiadomili Policję. Działalność oszustów polega na wyłudzaniu pieniędzy od samotnie mieszkających starszych osób. Przestępcy po wybraniu ofiary dzwonią do niej i przedstawiają się jako ktoś z rodziny. Zmienionym głosem podają się np. za wnuczka lub innego członka rodziny, który znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej, finansowej, życiowej i prosi o pomoc. Gdy domniemany wnuczek lub wnuczka ma się zjawić po pieniądze dzwoni, że nie może przyjechać z bardzo ważnych powodów, choroba, szpital itd. Ale w zamian przyśle zaufanego kolegę. Zjawia się podstawiony kolega, który odbiera gotówkę i oczywiście nigdy więcej się nie pojawia. Policja ostrzega przed takimi bezmyślnymi zachowaniami. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego powiatu aby zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia, zanim wydamy swoje oszczędności. JEŻELI ZAUWAŻYCIE PAŃSTWO, ŻE KTOŚ CHCE WAS OSZUKAĆ NATYCHMIAST INFORMUJCIE POLICJE. W TEN SPOSÓB UCHRONICIE SIEBIE I INNE OSOBY, PRZED OSZUSTAMI. ZAOPIEKUJMY SIĘ RÓWNIEŻ NASZYMI STARSZYMI SĄSIADAMI. ZWRACAJMY UWAGĘ NA OBCE OSOBY, KTÓRE ICH ODWIEDZAJĄ. WŁAŚNIE TAKIE ZAINTERESOWANIE MOŻE UCHRONIĆ TE OSOBY PRZED OSZUSTAMI. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 74 647 33 33 lub w całym kraju 997 i 112. Informacji w sprawie udziela: Oficer Prasowy KPP w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska tel. 606-754-529.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy