Reklama

Po kasę dla pszczół

Opublikowano: pt, 13 wrz 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Po kasę dla pszczół - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze miasta chcą pozyskać kasę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i stworzyć tzw. łąki miejskie z miododajną roślinnością.

Ponad milion złotych przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na tegoroczną edycję programu ochrony pszczół na Dolnym Śląsku. Przyrodnicy i ekolodzy alarmują, że dziko żyjące pszczoły masowo wymierają. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Przyczyną jest nadmierne stosowanie pestycydów w rolnictwie i niszczenie łąk oraz nieużytków, które są miejscami do życia pszczół, a to właśnie one - pszczoły podtrzymują życie na Ziemi dzięki zapylaniu roślin. W działania na rzecz pszczół chcą się włączyć też władze Nowej Rudy. - Wartość projektu to 400 tys. zł z czego 100 tys. zł to wkład własny - mówi nam Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu. - Chcemy zasadzić miododajne drzewa i krzewy jak np. lipa drobnolistna, czy jarzębina - zapowiada urzędnik. Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie, miododajna roślinność zostanie nasadzona wzdłuż ul. Świdnickiej, Piłsudskiego do Cmentarnej, na ul. Teatralnej oraz ul. Kłodzkiej przy Intermarche. - Zależy nam na utworzeniu miejsc przyjaznych pszczołom, poprawieniu estetyki miasta, a także zwiększeniu bioróżnorodności terenów miejskich. „Miejskie łąki” to skuteczne obniżenie hałasu, niwelacja tzw. „wysp ciepła” i zrównoważona gospodarka wodami gruntowymi - przekonuje Czajka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy