Reklama

Podkupił rywala?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Podkupił rywala? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Andrzej Zibrow dyrektor generalny spółki Coal Holding z Grupy Kapitałowej Balamara, która chce budować kopalnię w Nowej Rudzie kupił działkę w Ścinawce Śr. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że właśnie na niej ma powstać inna kopalnia, budowana przez firmę Nexano Minerals.

Komornik Tomasz Maliszewski w czwartek, 23 maja sprzedał działkę swojego dłużnika w Ścinawce Śr. Jest to teren po dawnej cegielni i miejsce, w którym miał powstać zakład przeróbki kamienia, którego budowę planuje australijska firma Nexano Minerals. Problem w tym, że nowym nabywcą działki jest Andrzej Zibrow, dyrektor generalny spółki Coal Holding z Grupy Kapitałowej Balamara, która od kilku już lat stara się o uzyskanie koncesji na budowę kopalni w Nowej Rudzie. Czeski film, czy celowe działanie? – Tej działki nie kupiła spółka, tylko kupił ją Andrzej Zibrow dla siebie i czynimy starania, żeby tę działkę przejąć. On wie, że to jest działka dla nas. Trwają w tej sprawie negocjacje. Wiem, że działka została sprzedana, bo byłem na tej licytacji - przyznaje Dariusz Wojciechowski, prezes Nexano Minerals. - To, że licytacja była i w tej chwili działka jest przysądzona panu Zibrowowi nie znaczy, że pan Zibrow już ją ma, bo decyzja musi się uprawomocnić - zaznacza prezes. Szczegółów tej sprawy Wojciechowski zdradzać nie chce. Zapowiedział jedynie, że za dwa tygodnie w Polsce będzie gościł główny inwestor i wówczas ze szczegółami opowie co się dzieje w temacie kopalni. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Dariusz Wojciechowski zapowiadał, że pod koniec pierwszego półrocza 2019 zatrudnionych zostanie pierwszych 40-50 osób. Taki był plan. Czy został zrealizowany? Tego dowiemy się jak mówi prezes za dwa tygodnie. Już teraz jednak wiadomo, że powstanie kopalni może się znacząco opóźnić.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy