Reklama

Podwyżki już pewne

Opublikowano: śr, 17 lip 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Podwyżki już pewne - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Jeszcze w styczniu przedstawiciele Radkowskich Usług Komunalnych zapewniali, że w Radkowie podwyżek za wodę i ścieki nie będzie, bo nie składano nowego wniosku taryfowego. Dziś sytuacja się zmieniła. - Zastanawiamy się nad zmianą taryfy, a związane jest to głównie z budową sieci kanalizacyjnej w Tłumaczowie. Będzie ona eksploatowana, w związku z czym pojawią się koszty i te koszty trzeba umieścić w nowej taryfie - tłumaczy Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych. - Wysokość podwyżki nie jest jeszcze ustalona, bo musimy przeprowadzić całą procedurę z Wodami Polskimi i musimy mieć ich decyzję - przypomina Punda. Zmiana cen wody będzie - to już jest pewne. Michał Punda nie jest jednak w stanie określić kiedy to nastąpi i jak duża będzie to podwyżka. - Około półtora miesiąca muszę czekać na decyzję Wód Polskich, więc to tak szybko nie nastąpi. Podwyżka będzie dotyczyć głównie ścieków. W przypadku wody będzie to korekta. Będzie to symboliczne podwyższenie opłat, ale w przypadku ścieków już niekoniecznie. Na pewno nie będzie to 20 zł, bo takie informacje już się pojawiają - zapewnia prezes Punda. Pamiętajmy, że od sierpnia i tak będziemy więcej płacić za pobieranie wody oraz odprowadzanie ścieków, bo to wynika z wcześniej ustalonego taryfikatora (patrz ramka obok). Tymczasem zapowiadane podwyżki mają dotyczyć właśnie tych już podwyższanych cen, czyli to będą podwyżki podwyżek. Obowiązujące dziś i w przyszłości ceny za pobieranie wody oraz odprowadzanie ścieków. Ale te opłaty w przyszłości najprawdopodobniej i tak będą nieaktualne. Będą jeszcze wyższe. Obecnie: 4,76 zł brutto za metr sześcienny pobranej wody 8,26 zł brutto za metr sześcienny odprowadzonych ścieków Od 3 sierpnia 2019 r. do 2 sierpnia 2020 r.: 4,95 zł brutto za metr sześcienny pobranej wody 8,33 zł brutto za metr sześcienny odprowadzonych ścieków Od 3 sierpnia 2020 r. do 2 sierpnia 2021 r. 5,10 zł brutto za metr sześcienny pobranej wody 8,35 brutto za metr sześcienny odprowadzonych ścieków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy