Reklama

Polanica-Zdrój. Pół miliona trafi do czterech gmin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UMWD

Polanica-Zdrój. Pół miliona trafi do czterech gmin - Zdjęcie główne

Dofinansowane projekty pozwolą poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego | foto Fot. UMWD

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polanica-Zdrój. Pół miliona trafi do czterech gmin. Komu się poszczęściło i skąd taka kasa?

Polanica-Zdrój. Pół miliona złotych wręczył dziś wicemarszałek Grzegorz Macko podczas spotkania z samorządowcami. Wsparcie otrzymały cztery gminy powiatu kłodzkiego: Lewin Kłodzki, Kudowa-Zdrój, gmina wiejska Nowa Ruda i Międzylesie, a pieniądze pochodziły z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

- Cieszy mnie ogromne zainteresowanie naszym wsparciem. Dofinansowane projekty pozwolą w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, a tym samym mieszkańców gmin. Gorąco zachęcam do składania wniosków w kolejnych edycjach – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

W lutym Zarząd Województwa podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu w ramach „Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej”, a podczas ostatniej sesji sejmiku poznaliśmy listę samorządów, które skorzystają ze wsparcia oferowanego przez samorząd województwa. Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej to konkurs dla gmin, który ma na celu realizację zasady równomiernego rozwoju w województwie. Pozwala on na wsparcie gmin w realizacji zadań własnych, wpisujących się w Strategię Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030 i realizujących tym samym jej cele strategiczne.

W tegorocznej edycji konkursu wnioski złożyło 100 gmin. Do oceny merytorycznej nie zakwalifikowały się jedynie 2. Ostatecznie 3 miliony złotych pozwolą na udzielenie dotacji 25 dolnośląskim gminom. Pozostałe mają jeszcze możliwość otrzymania dotacji w przypadku pojawienia się oszczędności w konkursie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy