Reklama

Policjanci u Bednarczyka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Policjanci u Bednarczyka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy zginiecie. Takie m.in. zdanie mieli przeczytać pracownicy radkowskiego ratusza w jednym z maili. Chwilę później ratusz został ewakuowany. Identyczny e-mail wysłano również do szkoły w Bożkowie.

W czwartek, 17 września o godz. 10:55 e-maile o identycznej treści trafiły do radkowskiego urzędu miejskiego i szkoły w Bożkowie. Burmistrz Radkowa jeszcze przed przyjazdem służb zdecydował o ewakuacji ratusza i uruchomił system przeciwpożarowy. Ewakuowano 32 pracowników. Policja przeszukała wszystkie pomieszczenie, ale niczego nie znaleziono. - Otrzymaliśmy e-maila z informacją o tym, że w urzędzie pozostawiono pakunek w reklamówce z gazem bojowym, paraliżującym i że za chwilę wszyscy zginiemy - mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Zarządziłem natychmiastową ewakuację urzędu, powiadomiliśmy odpowiednie służby, a pracownicy przeszkoleni w takim obszarze sprawnie opuścili urząd. Policja przyjechała, przeszukała urząd i nie stwierdzili zagrożenia. Koło południa pracownicy wrócili do pracy – dodaje burmistrz. Identyczny e-mail wpłynął do Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie. W szkole ewakuacji nie było. - Na adres poczty elektronicznej szkoły wpłynęła informacja o podłożeniu niebezpiecznej substancji. Dyrekcja szkoły nie zarządziła ewakuacji placówki. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku. Niczego nie znaleźli - mówi Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Teraz policjanci próbują ustalić, kto do szkoły i ratusza wysłał e-maile. Jak się okazuje, nie tylko tam. - Było to powiadomienie o zagrożeniu, które nie istniało. Taka informacja wpłynęła do kilku punktów na terenie naszego województwa - przyznaje Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy