Reklama

Policjanci z Nowej Rudy dostali od gminy dwa bezustnikowe alkomaty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe - KP Biała Piska

Policjanci z Nowej Rudy dostali od gminy dwa bezustnikowe alkomaty - Zdjęcie główne

foto zdjęcie poglądowe - KP Biała Piska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa nowe bezustnikowe alkomaty trafiły do policjantów z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. Zostały zakupiony ze środków gminy Nowa Ruda.

Dwa urządzenia Alcoblow będą wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie przy zapobieganiu oraz eliminowaniu popełnianiu przestępstw i wykroczeń pod wpływem alkoholu na terenie działania Komisariatu Policji w Nowej Rudzie.

Jak opowiada komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie – Arkadiusz Michalski policjanci wystąpili do wójta gminy Nowa Ruda – Adrianny Mierzejewskiej z wnioskiem – pytaniem, czy ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest w stanie kupić nam dwa urządzenia Alcoblow do szybkiej weryfikacji stanu trzeźwości, co w dużym stopniu ułatwi pracę policjantom, którzy będą mogli w danym czasie wykonać więcej badań niż naszymi dotychczasowymi urządzeniami, które wymagają zmiany ustników.

Pani wójt po zasięgnięciu opinii komisji wyraziła zgodę na zakup tych urządzeń, które otrzymaliśmy w użyczenie kilka dni temu
– wyjaśnia Arkadiusz Michalski.

Alkomaty Alcoblow będą wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie. To pierwsze takie urządzenia na wyposażeniu tej jednostki policji. Posłużą funkcjonariuszom w zapobieganiu zjawiskom patologicznym oraz eliminowaniu przestępstw i wykroczeń popełnianych pod wpływem alkoholu na terenie KP Nowa Ruda.

Michalski przyznaje, że już dzięki tym urządzeniom udało się ujawnić 4 nietrzeźwych kierujących w tym dwóch rowerzystów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy