Reklama

5 skarg na policjantów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

5 skarg na policjantów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co rusz media huczą o nadużyciach jakich dopuszczają się mundurowi. W ubiegłym roku do kłodzkiej prokuratury wpłynęło pięć zawiadomień dotyczących nieprawidłowości, jakich mieli się dopuścić noworudzcy policjanci.

- W ubiegłym roku wpłynęło do nas 5 zawiadomień dotyczących przekroczenia uprawnień przez policjantów z Nowej Rudy. Dwa zawiadomienia dotyczyły stosowania przemocy wobec osoby zatrzymanej. Jedno niezasadnego zatrzymania i pobicia. Jedno niezasadnego zatrzymania pokrzywdzonego w szpitalu i zabrania go stamtąd. Jedno zaś dotyczyło spuszczenia przez policjantów powietrza z kół roweru, za jazdę po pasach - wymienia Joanna Pera-Lechocińska, zastępca kłodzkiego prokuratora. Z pięciu zawiadomień, jedno umorzono ze względu na brak znamion czynu zabronionego. W przypadku trzech innych prokurator odmówił wszczęcia postępowania, bo nie było podstaw, aby je rozpocząć. Jedno postępowanie jest w toku i dotyczy stosowania przemocy przez policjanta. Mechanizm obronny? Nasi policjanci twierdzą, że są wrabiani przez ludzi, których zatrzymują. - Straszącymi są osoby, przeciwko którym prowadzimy postępowania. Bardzo często odwracają oni sytuację i sprawcą staje się wówczas policjant. To taki mechanizm obronny tych osób. W Nowej Rudzie możemy mówić jedynie o przypadkach incydentalnych - przekonuje Arkadiusz Michalski, komendant noworudzkiego komisariatu policji. Michalski zaznacza, że jak na razie żadnemu z tych policjantów nie postawiono zarzutów. Żaden też nie został zawieszony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy