Reklama

Pomocy nie odmówią

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Pomocy nie odmówią - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś mamy ten czas, kiedy większość instytucji i urzędów jest zamkniętych. Są i takie miejsca, których pracownicy nie mogą sobie pozwolić na przerwę w pracy. Do nich należą Ośrodki Pomocy Społecznej.

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które nie są w stanie zabezpieczyć się w artykuły spożywcze, zaopatrzyć się w niezbędne leki oraz załatwić pilnych spraw urzędowych, pocztowych itp. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie proszą o zgłaszanie takich potrzeb telefonicznie. - Pomoc w zrobieniu zakupów, zrealizowaniu recept oferuje również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Nowej Rudzie - mówi Anna Frankowska. Więcej informacji: tel. 74 872 10 56, 74 872 11 66. GMINA NOWA RUDA Pracują również w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. - W przypadku koronawirusa zalecenia mamy odgórne z ministerstwa. My jako pracownicy socjalni wozić np. zakupów nie możemy, ale będą to robić funkcjonariusze policji, straży pożarnej, ewentualnie wojsko. My mamy udzielać pomocy przez telefon, czyli musimy rozeznać środowisko, w którym potrzebna jest taka pomoc i przekazać informacje do policji, czy straży pożarnej – przypomina Agnieszka Sikora, kierownik Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. - Jesteśmy pod telefonami i jeżeli zachodzi taka potrzeba można śmiało do nas dzwonić. Mamy też seniorów, którzy korzystają z usług opiekuńczych i te usługi są realizowane – dodaje kierownik. Więcej informacji: tel. 74 872 45 72. RADKÓW Pomoc niosą też pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ścinawce Śr. - Pomoc na rzecz osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych świadczona jest w ramach usług opiekuńczych. Sprawdzamy też, czy pozostałe osoby mają zapewnioną opiekę ze strony najbliższej rodziny. To w pierwszej kolejności. Działa również asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, który czuwa nad najpilniejszymi potrzebami - mówi Marta Jurowska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ścinawce Śr. - Jeżeli mielibyśmy sygnały o potrzebach zrobienia zakupów działalibyśmy, ale na razie sytuacja u nas jest opanowana – dodaje kierownik. Więcej informacji: tel. 74 871 53 82.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy