Reklama

Powiat Kłodzki: Wkrótce otwarcie siłowni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat Kłodzki: Wkrótce otwarcie siłowni?  - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Co mówią właściciele siłowni w naszej okolicy?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Czy właściciele kłodzkich siłowni wyłamią się z obostrzeń? Sprawdź, co mają na ten temat do powiedzenia.

Powiat Kłodzki: Znamy zdanie kłodzkich przedsiębiorców z branży fitness odnośnie wcześniejszego otwarcia klubów. 

 

Obostrzenia 

Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, siłownie i kluby fitness muszą pozostać zamknięte minimum do 31 stycznia. Jednak podobnie jak w przypadku branży hotelarskiej czy turystycznej - już teraz słychać spekulacje na temat otwarcia siłowni dopiero na wiosnę. Przedsiębiorcy alarmują, że pomoc od państwa dla klubów fitness jest znikoma. Polska Federacja Fitness zapowiedziała, że jej przedstawiciele nie będą dłużej czekać i otwierają siłownie od 1 lutego. Każdy członek PFF ma prawo sam zdecydować o tym, czy otworzy swój obiekt. Na ten moment nie wiadomo, co zdecyduje rząd po 31 stycznia. 

 

Jak to ma wyglądać? 

- Od 1 lutego otwieramy branżę fitness bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń - mówią przedstawiciele PFF. Dodają, że data otwarcia nie została wskazana na 18 stycznia, bo kluby musiały przygotować się do pracy w reżimie sanitarnym i w wielu przypadkach skompletować skład pracowników. Wszystkim, którzy dołączą do akcji otwierania, PFF postara się zapewnić wsparcie prawne i merytoryczne. Kluby mają działać w rekomendowanym reżimie: 

- 1 osoba na 12 metrów kwadratowych

- Odstępy między osobami co 1,5 metra

- Dezynfekcja rąk i szafek

- Obowiązek noszenia maseczek z wyjątkiem realizacji treningu 

- Wyłączenie co drugiego pionu szafek, aby zachować dystans w szatni

 

Powiat Kłodzki i Ząbkowice Śląskie

Zapytaliśmy właścicieli klubów fitness i siłowni z naszej okolicy, czy zamierzają przyłączyć się do akcji. Oto ich odpowiedzi: 

 

Octopus Kłodzko - Na chwilę obecną nie planujemy otwierać ze względu na kary. Cały czas rozważamy, co zrobić z tą sytuacją. Pomoc państwa jest znikoma...Czekamy na rozwój wydarzeń i zastanawiamy się co dalej. 

High Fitness - Na ten moment ciężko powiedzieć, co zdecydujemy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Natomiast prawda jest taka, że pomocy nie mamy żadnej, więc prędzej czy później będziemy musieli się otworzyć. Na ten moment po prostu trochę się przebranżowiliśmy. Siłownia sama w sobie nie działa, ale otworzyliśmy centrum szkoleń. Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie. 2 tygodnie to dość dużo czasu. Na pewno jesteśmy za otwarciem i będziemy prędzej czy później chcieli się otworzyć. 

Crossfit Kłodzko - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej sprawie.

Custos Fight Academy - Cały czas nad tym myślimy, ale bardzo byśmy chcieli. 

City Gym Ząbkowice Śląskie - Zgodnie z rozporządzeniem rządu nadal wstrzymujemy działalność. Rozumiemy potrzebę powrotu do regularnych treningów i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby było to jak najszybciej. Rząd obiecywał datę 18 stycznia - nie dotrzymał słowa. Co gorsza, nie możemy przekazać konkretnej informacji, kiedy się zobaczymy.  Codziennie podejmujemy działania razem z innymi podmiotami w naszej branży, aby wpłynąć na decyzję i znieść bezsensowne zakazy. 

 

Przedsiębiorcy z branży fitness nie tylko w naszym powiecie, ale w całym kraju - są widocznie rozdarci. Nic dziwnego, z jednej strony wisi nad nimi widmo ogromnych kar finansowych za łamanie obostrzeń, a z drugiej strony perspektywa powolnego bankructwa. O wszelkich najnowszych postanowieniach z naszego powiatu będziemy informować na bieżąco. 

Natalia Kołodziej, inf. Polska Federacja Fitness

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy