Reklama

Powiat Kłodzki. Nauczyciele odmówili szczepienia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Powiat Kłodzki. Nauczyciele odmówili szczepienia - Zdjęcie główne

Nauczycieli szczepiono budzącą kontrowersje szczepionką AstraZeneca | foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W części naszych szkół nawet połowa nauczycieli się nie zaszczepiła. W których szkołach jest najgorzej?

Powiat Kłodzki. Ponad połowa nauczycieli z naszych szkół zdecydowała się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Byli też tacy, którzy w pierwszym terminie się nie zaszczepili, bo nie pozwoliło im na to zdrowie, ale i tacy, którzy szczepić nie chcieli się w ogóle i do dziś zdania nie zmienili. Tym bardziej, że wszystkich szczepiono budzącą kontrowersje szczepionką AstraZeneca.

 

Noworudzka Szkoła Techniczna 

Zaszczepiło się 23 z 33 nauczycieli. Dziesięciu się nie zdecydowało. Wśród zaszczepionych nie było nikogo, kto by się w 100% dobrze czuł po przyjęciu szczepionki. Ale nikt też nie poszedł na zwolnienie lekarskie. Poszczepienne objawy to 2-3 dni stanu podgorączkowego.

 

Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

Tu zaszczepiło się 2/3 z 31 nauczycieli, czyli 20 osób. Większość z zaszczepionych nauczycieli musiała iść na 2-dniowe zwolnienia lekarskie, bo ze względu na bardzo wysoką gorączkę po szczepieniu nie byli w stanie przyjść do pracy. Teraz na szczepienie czeka dyrektor szkoły Robert Zynkowski, którego stan zdrowia po wypadku nie pozwalał na zaszczepienie się w pierwszym terminie.

 

Szkoła Podstawowa nr 7 w dzielnicy Słupiec

Na szczepienie zdecydowało się ponad 90% nauczycieli. Nauczyciele tej szkoły również borykali się po szczepieniu z podwyższoną temperaturą i złym samopoczuciem. Jednak ciężkich przebiegów poszczepiennych nie było. Teraz dyrekcja czeka na informacje z kłodzkiego szpitala na temat dodatkowych terminów szczepień dla nauczycieli, którzy np. z przyczyn zdrowotnych nie mogli zaszczepić się w pierwszym terminie.

 

 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w dzielnicy Drogosław

W tej szkole zaszczepiło się 20 spośród 32 nauczycieli. Wśród zaszczepionych to drugi dzień po szczepieniu był tym kryzysowym. Jak mówią, wystąpiły u nich objawy: lekko podwyższona temperatura, ból mięśni i osłabienie. Jeden ze zgłoszonych nauczycieli nie mógł przyjąć szczepionki ze względu na stan zdrowia. Teraz czeka na badania i wyznaczenie nowego terminu szczepienia.

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Dolnej W Ścinawce Dolnej

Zaszczepiło się 8 z 16 nauczycieli, którzy uczą tylko w tej szkole. Były przypadki jednodniowego bólu ręki. Jedna osoba miała dreszcze i podwyższoną temperaturę. Dyrekcja szkoły czeka na wyznaczenie kolejnego terminu szczepień dla osób, które zdecydowały się dopiero teraz zaszczepić. Niektórzy nauczyciele nie chcą szczepić się przeznaczoną dla nich szczepionką i czekają na inną. + W KÓŁKO I OD TEGO STRZAŁKI Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach Na 22 nauczycieli (są wśród nich również nauczyciele z innych szkół), tych uczących tylko w tej szkole zaszczepiło się 10-ciu. Co ciekawe, młodsi nauczyciele szczepienie znieśli gorzej, starsi lepiej. Ale już dyrektor szkoły po szczepionce czuła się bardzo źle. Niepożądane objawy poszczepienne u nich, to ból ręki i duże osłabienie.

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Śr.

Zaszczepiło się 20 na 59 nauczycieli. Niektórzy nie zgłosili się w pierwszym terminie, ale zapisali się na kolejny termin szczepień. Niektórzy po szczepionce musieli wziąć 2-dniowe zwolnienie lekarskie. Jeżeli ktoś z nauczycieli nie zapisał się na drugi termin szczepień, nie będzie szczepiony już z ramienia szkoły, tylko będzie czekał na szczepienia swojej grupy wiekowej.

 

Zespół Szkół nr 1 w Jugowie

W szkole w Jugowie zaszczepiło się 16 na 32 nauczycieli. Czyli 50 %. Nikt nie korzystał ze zwolnienia lekarskiego, ale po szczepieniu pojawiły się u niektórych m.in. lekkie dreszcze.

 

Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kł.

W związku z problemem i brakiem szczepionek zapisy i zgłoszenia na szczepienia jeszcze trwają. Na razie zaszczepiło się 50% nauczycieli tej szkoły. U niektórych po szczepionce wystąpiły tylko bóle stawowo-kostne, a u innych objawy ciężkiej grypy, które utrzymywały się do dwóch dni.

 

 Szkoła Podstawowa w Woliborzu

Tu zaszczepili się praktycznie wszyscy nauczyciele, którzy uczą tylko w tej placówce, czyli 6 osób. Nauczyciele, którzy uczą też w innych szkołach również są zaszczepieni. Jak mówią, pierwsze dwa dni po szczepionce były ciężkie. Nauczyciele zmagali się m.in. z podwyższoną temperaturą. Niektórzy musieli skorzystać z dnia wolnego od pracy.

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy