Reklama

Powiat Kłodzki: Samorządowcy apelują o złagodzenie obostrzeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat Kłodzki: Samorządowcy apelują o złagodzenie obostrzeń - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Samorządowcy chcą, aby premier złagodził obostrzenia przed sezonem zimowym

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Samorządowcy apelują do premiera przed nadchodzącym sezonem zimowym. Chcą poluzowania obostrzeń i częściowego zniesienia rygorów w branży turystycznej. Jak argumentują apel?

Powiat Kłodzki: W obliczu zbliżającego się sezonu zimowego, starosta kłodzki wraz z samorządowcami wystosowali apel do premiera RP, Mateusza Morawieckiego. Proszą między innymi o poluzowanie obostrzeń nałożonych na branżę turystyczną, które mają obowiązywać w czasie świąt oraz ferii zimowych. 

 

Źródło dochodu wielu mieszkańców

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń w swoim apelu napisał, że na terenie powiatu kłodzkiego działają dwa ośrodki narciarskie posiadające łącznie prawie 40 km tras. Mowa ośrodkach o Zieleniec-Ski Arena w Dusznikach-Zdrój i Czarna Góra Resort w gminie Stronie Śląskie. Poza tymi wymienionymi, trasy narciarskie znajdują się też na terenie gmin Szczytna, Radków, Nowa Ruda, Międzylesie, Lądek-Zdrój oraz Bystrzyca Kłodzka. Cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród Polaków jak i Czechów. - W sezonie zimowym, wraz z pierwszymi opadami śniegu ośrodki odwiedza od kilku do kilkunastu tysięcy turystów dziennie, zapewniając utrzymanie kolejnym tysiącom osób zatrudnionych bezpośrednio przy obsłudze stoków, jak i w branży hotelarskiej, wellness, gastronomicznej, rozrywkowej itp. Z tego względu, Ziemia Kłodzka od dłuższego czasu  czyni  przygotowania do sezonu zimowego. Obsługa tak dużej liczby gości rozkłada się bowiem nie tylko na stacje narciarskie, ale i gminy ościenne - mówi Maciej Awiżeń.

- Pragniemy przypomnieć,  iż przygotowania do sezonu trwają niemal cały rok! Z dużym wyprzedzeniem dokonuje się rezerwacji noclegów, planowane są imprezy rozrywkowe, zajęcia dla dzieci i wiele wydarzeń  towarzyszących. Lada dzień należy rozpocząć bardzo kosztowne naśnieżanie stoków. W chwili obecnej wszystkie te prace stoją pod znakiem zapytania - podsumowuje Awiżeń. 

 

Branża turystyczna pociągnie za sobą inne

Czy Powiat Kłodzki ma szansę przywrócić turystykę do życia? Starosta Maciej Awiżeń twierdzi, że podjęcie decyzji o połączeniu ferii zimowych w jednym terminie jest przedwczesne, bo liczba zakażonych maleje. Podkreśla, że rozłożenie turnusów zimowych jest bezpieczniejsze i pozwoli zachować rygor sanitarny. Dodatkowo, miałoby to zapewnić utrzymanie chociaż części miejsc pracy mieszkańców powiatu kłodzkiego i zapobiec bankructwu wielu firm. Co za tym idzie, sytuacja finansowa wielu gmin mogłaby się poprawić. Podobny apel wystosowali także: Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej, z poparciem wójtów i burmistrzów z powiatu kłodzkiego oraz z Barda, Złotego Stoku i Stoszowic oraz Ośrodek narciarski Czarna Góra Resort.

 

O najnowszych decyzjach w sprawie będziemy informować na bieżąco. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy