Reklama

Powiat Kłodzki. W naszych lasach są kłusownicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. KPP Kłodzko

Powiat Kłodzki. W naszych lasach są kłusownicy?  - Zdjęcie główne

Działania policji i straży leśnej mają na celu m.in. wyeliminowanie procederu nielegalnego pozyskiwania drewna | foto Fot. KPP Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ze strażą leśną patrolują nasze lasy. Co się w nich dzieje?

Powiat Kłodzki. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej monitorują i dbają o to, aby las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia podejmują działania, aby chronić jego zasoby. Wszystkie czynności są niezbędne, aby zachować walory tego wyjątkowego miejsca.

Podczas wspólnych patroli mundurowi zwracali szczególną uwagę na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Działania policji i straży leśnej mają na celu wyeliminowanie procederu nielegalnego pozyskiwania drewna, kłusownictwa, szkodnictwa leśnego, w tym zaśmiecania terenów leśnych, a także działania zmierzające do ukrócenia „rajdów” pojazdami typu quady i crossy. Przypominamy, że na drogach leśnych nie muszą być ustawione szlabany i znaki zakazujące poruszania się po nich, gdyż zakaz ten wynika z zapisów wymienionej ustawy. Obowiązuje on cały rok i nie tylko w okresie zagrożenia pożarowego.

K.Golak

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy