Reklama

„Powiernik” już w pełnym obrazie

Opublikowano: pt, 12 lip 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: użyczone

„Powiernik” już w pełnym obrazie - Zdjęcie główne

foto foto: użyczone

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 tys. przejechanych kilometrów w trzech europejskich krajach, kilkanaście godzin surowych nagrań i mnóstwo przejmujących, ludzkich historii. Łukasz Kazek i Mateusz Kudła zakończyli zdjęcia do filmu “Powiernik”.

O tym filmie pisaliśmy wielokrotnie. To film o poszukiwaniach prowadzonych przez Łukasza Kazka, tytułowego Powiernika, który od lat odszukuje skarby - sentymentalne pamiątki, fotografie i listy - ukryte kilkadziesiąt lat temu w Górach Sowich. Bohater odnajduje ich właścicieli, którzy powierzają tytułowemu mu swoje tajemnice. Dla twórców była to niezwykła podróż w czasie. Powrót do przeszłości i spełnienie po ponad 70 latach marzeń ludzi, którzy stali się bohaterami filmu. - Kończąc zdjęcia czuliśmy się, jakbyśmy wrócili z dalekiej, niezwykłej podróży – wspomina Mateusz Kudła, reżyser filmu. - Śledząc losy naszych bohaterów przeżywaliśmy wraz z nimi rozmaite emocje, którymi nasiąka nasz film. Jest wzruszenie, ale i nostalgia, jest strach, ale i śmiech - opowiada. Podczas pracy nad filmem, jego twórcy odwiedzili m.in. Lipsk, Paderborn i Kleve w Niemczech i Budapeszt. W filmie nie zabraknie też naszych rodzimych stron Walimia, Wielkiej Sowy, Nowej Rudy, Jedliny -Zdrój, Jeleniej Góry, Jeżowa Sudeckiego, Chełmska Śląskiego czy Głuszycy. Film powstał dzięki ogromnemu wsparciu samorządów, przedsiębiorców i ludzi, którzy wspierali twórców nie tylko dobrym słowem, ale też finansowo. - Zrealizowanie zdjęć było możliwe dzięki wsparciu mecenasów i partnerów, wśród których znaleźli się: pan Borys Wochna, DagMesko, Gmina Walim, Gmina Miejska Nowa Ruda, Sztolnie Walimskie, Zamek Grodno, Włodarz, MovieGate, TimeGates, Projekt Arado, Pałac i Hotel Jedlinka, Sowia Grapa, Hotel Maria Antonina i Orange Polska, a także prawie 300 darczyńców z kraju i zza granicy, którzy wsparli produkcję poprzez stronę WspieramPowiernika.pl. – mówi Łukasz Kazek. - Dzięki temu udało nam się wygrać z czasem i ocalić wiele nieopowiedzianych do dziś, często bardzo zagmatwanych, ludzkich historii – dodaje Kazek. Kolejnym etapem pracy nad filmem będzie postprodukcja - montaż, koloryzacja, udźwiękowienie, a także tłumaczenia, bo „Powiernik” ma zagościć na międzynarodowych festiwalach filmowych. Producentem wykonawczym filmu jest wytwórnia KRK FILM. Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Herod. Operatorem dźwięku Krzysztof Bąk. Za marketing odpowiada Joanna Banachowicz. Obraz reżyseruje Mateusz Kudła, współautor filmu z udziałem Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza pt. „Polański, Horowitz. Czarodzieje z getta”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy