Reklama

Powiernik potrzebuje wsparcia

Opublikowano: wt, 26 lut 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: K. Lemańska

Powiernik potrzebuje wsparcia - Zdjęcie główne

foto foto: K. Lemańska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stanęliśmy pod ścianą czasu. Szukanie sponsora trwa, a świadkowie umierają – mówi Łukasz Kazek, jeden z twórców, a zarazem bohater filmu „Powiernik”, opowiadającego m.in. o dawnych mieszkańcach Nowej Rudy. Aby film został dokończony potrzebne jest finansowe wsparcie.

Łukasz Kazek wcielił się w rolę tytułowego Powiernika – człowieka, który zwraca ludziom ich historię i przeszłość. Film to podróż do przeszłości i świata ludzi związanych z Dolnym Śląskiem i naszym rejonem Gór Sowich, z powiatów wałbrzyskiego i kłodzkiego. To poszukiwanie ludzi, depozytów i ich historii, które często nie zostały dokończone. Rolą Powiernika jest ich dokończenie i bardzo często spełnienie zapomnianych marzeń. Mocnym akcentem filmu są depozyty i listy związane z Nową Rudą i jej mieszkańcami. Zwłaszcza z Gerhardem Ditnerem i Edith Bittner, którzy przed wojną mieszkali w Nowej Rudzie. Byli prawdopodobnie zaręczeni, a po wojnie planowali ślub. Dzięki starym zdjęciom widomo m.in. jak dawniej wyglądała Nowa Ruda i jak zawierały się przyjaźnie np. pomiędzy właścicielami sklepów. Jeszcze brakuje Dotychczasowe wsparcie mecenasów na kwotę ok. 30 tys. złotych pozwoliło na zrealizowanie zdjęć na Węgrzech i na Dolnym Śląsku. Teraz przyszła pora wyruszyć do Niemiec, bo tam również żyją dawni mieszkańcy Gór Sowich. Jednak żeby zrealizować film, który będzie miał szanse na osiągnięcie sukcesu na międzynarodowych festiwalach, potrzebne jest dodatkowe wsparcie - nasze wsparcie, o które proszą twórcy filmu. Każdy z nas może wesprzeć Powiernika i pomóc mu dokończyć jego misję wchodząc na stronę: https://polakpotrafi.pl/projekt/wspieram-powiernika?utm_source=search&fbclid=IwAR3qCx1KOukpl4DWplt3LwHW4egg7xxEDa-PciBMg1DgFRA-1nsfTWBcgGo Film reżyseruje Mateusz Kudła. Wspólnie z Łukaszem Kazkiem zrezygnowali z jakiegokolwiek honorarium za pracę nad filmem. Warto przypomnieć, że do produkcji „Powiernika” dorzuciły się też władze Nowej Rudy, które przeznaczyły na ten cel 7 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy