Reklama

Powolna likwidacja ZUS-u?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powolna likwidacja ZUS-u? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od lipca noworudzki oddział ZUS -u jest zamknięty i tak będzie do końca września. Powodem ma być brak pracowników.

Do końca września punkt informacyjny przy ul. Piłsudskiego będzie zamknięty, a klienci, którzy chcą załatwić swoje sprawy muszą jeździć do Kłodzka. Iwona Kowalska – Matis z ZUSu przyznaje, że główną przyczyną są braki kadrowe. - Wcześniej w naszym punkcie informacyjnym w Nowej Rudzie pracowały trzy osoby, z których jedna odeszła w lipcu na emeryturę. Żeby utrzymać działalność punktu do Nowej Rudy początkowo dojeżdżali nasi pracownicy z Kłodzka, ale obecnie ze względu na sytuację epidemiologiczną i konieczność realizacji dodatkowych zadań w ramach Tarczy Antykryzysowej, byliśmy zmuszeni czasowo, tj. do końca września, punkt informacyjny zamknąć. Tym bardziej, że dwukrotna rekrutacja na stanowisko obsługi klienta zakończyła się niepowodzeniem - tłumaczy Kowalska-Matis. Wiele kontrowersji Funkcjonowanie noworudzkiego oddziału od dawna budzi kontrowersje. Już dwa lata temu mówiło się o tym, że ZUS z centrum Nowej Rudy ma się przenieść do słupieckiego Agroregu. Iwona Kowalska – Matis potwierdzała, że powierzchnia lokalu przy Piłsudskiego (155 mkw) jest za duża i za droga w utrzymaniu. Zapewniała też, że szefowie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wielokrotnie rozmawiali z władzami miasta o innym lokalu. Burmistrz Kiliński potwierdza, że rozmowy były Miasto jako nową lokalizację zaproponowało Agroreg. Przedstawiciele ZUS – u do Słupca pojechali, lokal oglądali i ...na tym się skończyło. Lokali jest mnóstwo Dziś Iwona Kowalska – Matis informacji o rzekomym zamknięciu na stałe oddziału w Nowej Rudzie nie komentuje, bo twierdzi, że są to plotki. Zapytana przez nas o nowy lokal mówi: Szukamy czegoś, ale bezskutecznie. Z kolei nasi samorządowcy mówią wprost: lokali jest mnóstwo. - Lokali użytkowych jest bardzo dużo. Dysponujemy nimi, ogłaszamy przetargi i nie ma nimi zainteresowania. Poza tym na rynku wtórnym również jest bardzo dużo lokali - mówi Aneta Palczak z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. - Piłsudskiego 4 jest budynkiem wspólnoty mieszkaniowej. Rzeczywiście zajmowany lokal jest bardzo duży i drogi w utrzymaniu. Tu ponoszone są nie tylko koszty pracowników, ale też koszty zarządu i funduszu remontowego, a przypomnę, że niedawno był tam remont dachu – przypomina urzędniczka. Co będzie od 1 października? Na razie nie wiadomo. Decyzja o zamknięciu obowiązuje do końca września i dalszych planów nie ma. Kowalska – Matis przypomina jednak, że w całym kraju ZUS ma 20 punktów informacyjnych, z czego 8 jest tymczasowo zamkniętych z tych samych przyczyn co Nowa Ruda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy