Reklama

Prezes prezesowi nierówny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Prezes prezesowi nierówny - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łączy ich jedno. Zasiadają na prezesowskich stołkach spółek miejskich. Diametralnie różnią się jednak ich zarobki, które pod względem wartości można porównać, jak BMW do Malucha.

Michał Punda szefuje Radkowskim Usługom Komunalnym - spółce, która zajmuje się odbiorem śmieci i dostarczaniem wody do mieszkańców na terenie miasta i gminy Radków. Grzegorz Kuzak jest szefem Noworudzkich Usług Komunalnych, które są odpowiedzialne za odbiór śmieci z terenu miasta i gminy Nowa Ruda. Łączy ich fotel prezesa i spółki, którym szefują, a dzieli wysokość zarobków. Jest 2019 r. Michał Punda zarobił wtedy 131 tys. 342 zł (do tego pobierał emeryturę w wysokości 3 tys. zł.). Z kolei Grzegorz Kuzak w tym czasie zarobił 151 tys. zł. Do tego wziął 4 tys. 504 zł z Zakładu Usług Komunalnych w Międzylesiu, gdzie zasiada w radzie nadzorczej. Rok wcześniej (2018) Michał Punda zarobił 111 tys. 642 zł (dodatkowo emerytura - 633 zł), a Grzegorz Kuzak w tym samym roku jako prezes 152 tys. 532 zł (plus 5 tys. zł z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej). Finansowy magnat Jednak naszym magnatem finansowym jest Ryszard Rzeczycki, prezes noworudzkich wodociągów, który sam jeden zarabia tyle co prezesi Punda i Kuzak razem wzięci. W ubiegłym roku Rzeczycki zarobił w wodociągach 315 tys. 589 zł. Wziął też emeryturę w wysokości 79 tys. 357 zł. Dwa lata temu jego zarobki były niewiele mniejsze, bo w 2018 r. zarobił 269 tys. 255 zł (dodatkowo emerytura - 13 tys. 561 zł). Tak zarabiali pozostali prezesi spółek miejskich: ► 2019 r.: Marian Zdunek - prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zarobił w ubiegłym roku 186 tys. 296 zł. Z kolei Paweł Marciniak, jako prezes Centrum Turystyczno – Sportowego - 208 tys. 295 zł. ► 2018 r.: Paweł Marciniak zarobił w CTS-ie 152 tys. 313 zł, a Marian Zdunek w NTBS-ie 209 tys. 109 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy