Reklama

Dla prowadzących działalność ?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Dla prowadzących działalność ? - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia 2016 roku zmiana przepisów dla podatników podatku od towarów i usług

1 stycznia 2016 r. zmianie ulegają zasady ustalania właściwości miejscowej organu podatkowego dla podatników podatku od towarów i usług. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą będą płacić wszystkie podatki w jednym urzędzie skarbowym, bez względu na miejsce wykonywania działalności. Dotychczas, jeśli miejsce wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług nie pokrywało się z miejscem zamieszkania podatnika (adresem siedziby), to w zakresie VAT i PIT (CIT) podatnik rozliczał się w różnych urzędach skarbowych tj. w zakresie podatku VAT - w organie podatkowym właściwym ze względu na miejsce wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu VAT. Natomiast w zakresie podatku dochodowego – w organie podatkowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania (siedziby). Od 1 stycznia 2016 r. w związku z uchyleniem art. 3 w/c ustawy o podatku od towarów i usług, zastosowanie znajdzie zasada ogólna określona w art. 17 ustawy z 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2015 poz. 613 ze zm.), tj. określenie właściwości miejscowej naczelnika urzędu skarbowego w zakresie podatku od towarów i usług według miejsca zamieszkania albo adresu siedziby podatnika. Wprowadzona zmiana doprowadzi do ustalenia właściwości miejscowej jednego urzędu skarbowego dla jednego podatnika bez względu na rodzaj podatku PIT (z wyjątkiem karty podatkowej), CIT, VAT. Właściwym miejscowo naczelnikiem urzędu skarbowego dla podatników podatku od towarów i usług będzie: - dla osób fizycznych – naczelnik urzędu skarbowego według adresu miejsca zamieszkania, - dla pozostałych podatników – naczelnik urzędu skarbowego według adresu siedziby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy