Reklama

Przerwa w pracy na rozprawę

Opublikowano:
Autor:

Przerwa w pracy na rozprawę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Byli pracownicy Urzędu Gminy nadal sądzą się z wójt Adrianną Mierzejewską. Obecni pracownicy Urzędu Gminy zamiast pracować, też się sądzą i zeznają

Jeśli stworzyć by ranking burmistrzów i wójtów, którzy najwięcej czasu spędzają na sali rozpraw, to bez wątpienia w czołówce byłaby wójt Adrianna Mierzejewska. Nie tylko za sprawą pięciu spraw sądowych wytoczonych Pawłowi Golakowi, które teraz jedna po drugiej przegrywa. Mierzejewska zasiada bowiem przede wszystkim na ławie oskarżonych. Tylko przed dwoma dniami (wtorek, 13 grudnia) w kłodzkim sądzie najpierw udowadniała swoją niewinność w procesie wytoczonym przez jej byłą pracownicę Tamarę Chorąży (sąd jak na razie przyznał rację wójt), a kilka minut później - notabene w tej samej sali rozpraw - to samo musiała robić podczas rozprawy w sprawie wytoczonej jej przez Bogdanę Platę, którego także zwolniła. I wiele wskazuje, że tak będzie przez kolejne co najmniej kilka miesięcy bowiem nawet jeśli zapadają wyroki, to najczęściej składane są apelacje. Na przykład przed ponad dwoma tygodniami (28 listopada) zakończyła się sprawa wytoczona wójt przez Sylwię Wójtowicz. Była dyrektor GZUPu w Radkowie, a później pracownica Mierzejewskiej przegrała ze swoim ostatnim pracodawcą. - Powództwo oddalono, powódka złożyła wniosek o doręczenie jej wyroku z uzasadnieniem, co stanowi zapowiedź wniesienia apelacji - informuje sędzia Agnieszka Połyniak z Sądu Okręgowego w Świdnicy. Jeśli Wójtowicz zdecyduje się złożyć apelację, to najprawdopodobniej nastąpi to jeszcze w grudniu (9 grudnia wysłano do niej odpis wyroku wraz z uzasadnieniem).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy