reklama

Przez policję będą kolejne tragedie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przez policję będą kolejne tragedie? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościGdzie się kąpać? Tam gdzie jest bezpiecznie - radzą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku w naszym powiecie utonęły już trzy osoby. Niewykluczone, że dojdzie do kolejnych tragedii na zbiornikach wodnych w Dzikowcu i Radkowie.
reklama

Trzy topielce w ciągu miesiąca Do pierwszej tragedii doszło 10 maja w Kłodzku. W Kanale Młynówka utopił się mężczyzna. Do podobnych zdarzeń doszło 22 czerwca na terenie dawnej żwirowni w Bierkowicach i 24 czerwca nad zalewem w Radkowie. Brak kontroli kąpielisk? Chcąc, aby takich tragedii było jak najmniej co roku ratownicy WOPR-u wspólnie z policją teoretycznie patrolują miejsca, gdzie znajdują się akweny wodne. Problem w tym, że sezon już się zaczął, a wspólnych kontroli jeszcze nie było. - Czekamy. Policja jest na etatach, my jesteśmy społecznikami. Zbliża się 1 lipca. Policja się nie odzywa, a my takie patrole kąpielisk robimy wspólnie z nimi. Ja ich nie zmuszę. To wina policji. Jeżeli w mediach mówi się, że ktoś już siedem razy przepłynął zalew w te i z powrotem i nikt nie reaguje, albo pijani wchodzą do wody, a 100 metrów dalej jest kąpielisko strzeżone. My jako WOPR możemy tylko donieść o tym, zasygnalizować, a zrobić nie możemy nic - mówi wyraźnie zirytowany Zdzisław Grzybowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kłodzku. - My działamy jak szaleńcy. Chcemy to robić, a służby mundurowe, które biorą za to pieniądze nie mają na to czasu - dodaje prezes. Ale policjanci nie czują się winni. - Prowadzimy takie kontrole w ramach różnych programów takich jak np. bezpieczne wakacje. Takie kontrole prowadzą też dzielnicowi - przekonuje Wojciech Zaręba, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. - Legitymujemy i przeprowadzamy rozmowy z osobami, które przebywają w miejscach, gdzie nie można się kąpać. Każdy dzielnicowy ma takie kontrole zaplanowane w swoich obowiązkach. Każdy teren ma też swojego zarządcę lub właściciela. Policjanci będąc na takich kontrolach sporządzają też odpowiednią dokumentację w tym kierunku - dodaje policjant. Gdzie się kąpać? W tej sytuacji najlepiej wybierać miejsca wyznaczone, strzeżone i bezpieczne. I tam właśnie powinniśmy zażywać wodnych kąpieli. - W Radkowie jest kąpielisko strzeżone i tylko tam powinniśmy się kąpać. W innych miejscach powinny być znaki informujące o zakazie kąpieli i służby mundurowe powinny tych miejsc pilnować. Jakby raz na dzień mandat komuś dali, albo zwrócili uwagę, to byłoby inaczej. Tym bardziej, że wszystkie trzy przypadki utonięć, to były przypadki najprawdopodobniej po wypiciu alkoholu - ocenia prezes Grzybowski. W gminie Nowa Ruda ratownicy WOPRu radzą uważać zwłaszcza na zalewie w Dzikowcu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama