Reklama

Bez szybkiego internetu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Bez szybkiego internetu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orange może przerwać budowę światłowodu w Gminie Nowa Ruda przez dodatkowe koszty, jakich żąda od nich wójt Mierzejewska za prowadzenie robót na terenie gminnych nieruchomości.

Przez Mierzejewską szybki internet może nie dojść do naszych domów Orange (dawniej Telekomunikacja Polska) buduje sieć szerokopasmową na terenie powiatu kłodzkiego za pieniądze pozyskane z Funduszy Europejskich. Dzięki temu mieszkańcy już wkrótce będą mogli korzystać z szybkiego dostępu do internetu. Niestety nie jest pewne, czy również w gminie Nowa Ruda. - W trakcie realizacji inwestycji, zaskoczeniem dla nas było naliczanie przez gminę Nowa Ruda niestandardowych, jednorazowych opłat za umieszczanie urządzeń telekomunikacyjnych na nieruchomościach gminnych. Podstawą naliczania opłat jest zarządzenie wójta Gminy Nowa Ruda z 1 sierpnia 2016 r. - tłumaczy powody problemów Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska. To zaskoczyło pracowników firmy telekomunikacyjnej, bo wprowadzenie skrajnie wysokich opłat - w porównaniu do wielu innych gmin, gdzie inwestuje Orange - powoduje nieopłacalność inwestowania na danym terenie. Twarda sztuka Choć sprawa ciągnie się już kilka miesięcy, to dalej nie ma przełomu. Jest za to zapowiedź możliwości ograniczenia budowy światłowodu na terenie gminy Nowa Ruda. Wojciech Jabczyński poinformował nas, że pomimo wielokrotnych apeli o zaprzestanie tego rodzaju praktyk, adresowanych do lokalnych samorządów przez administrację centralną, w tym przez Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, włodarze gminy Nowa Ruda, pozostają nieugięci. - W ostatnich dniach Orange Polska podjął kolejną próbę uzgodnienia z gminą zmodyfikowanego podejścia do zasad naliczania i wysokości pobierania opłat. Brak zmiany podejścia Urzędu Gminy może spowodować zmniejszeniem skali inwestycji bądź jej wstrzymaniem w całości. Dotyczy to 1 247 gospodarstw domowych, które czekają na szybki internet - ostrzega Jabczyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy