Reklama

Przyszli się pohuśtać

Opublikowano: pt, 18 paź 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: UM Nowa Ruda

Przyszli się pohuśtać - Zdjęcie główne

foto foto: UM Nowa Ruda

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec sierpnia został uruchomiony, a już jest problem z nieproszonymi gośćmi. Radni i mieszkańcy żądają częstszych patroli policji i straży miejskiej w okolicach słupieckiego żłobka.

To najnowocześniejszy plac zabaw w mieście. Kosztował 167 tys. zł, w tym 15 tys. poszło na zagospodarowanie zieleni. Jest to ogrodzony plac o syntetycznej, bezpiecznej, gumowej nawierzchni. Dzieci mają do dyspozycji 9 urządzeń zabawowych (m.in. karuzelę, bajkowy tor przeszkód, pałac zabaw, czy ścianki funkcyjne). Są też 3 ławki oraz kosze na śmieci. Korzystać mogą z niego tylko i wyłącznie maluchy ze żłobka. Dlaczego? Aby wandale i przypadkowe osoby po prostu go nie zniszczyły. Tymczasem jak się okazuje na jego teren już wtargnęli nieproszeni goście. - Grupa młodzieży po przeskoczeniu przez ogrodzenie korzystała z urządzeń na placu zabaw na terenie żłobka. Mieszkańcy zgłosili to na policję - alarmuje Jadwiga Ziemska, radna rady miejskiej. Ziemska zażądała, aby policja i straż miejska częściej pojawiała się w tym miejscu zwłaszcza w godzinach wieczornych i w soboty. To być może ochroni to miejsce przed wandalami i zniszczeniami. - Jesteśmy tam codziennie - radnej odpowiada Piotr Kwiecień, komendant noworudzkich strażników miejskich. - Zostaną też wzmożone kontrole w godzinach wieczornych. Obiekt posiada pewne drobne mankamenty - nie jest m.in. doświetlony i nie ma szczelności w ogrodzeniu, ale wiem, że pani dyrektor zabiega o to, żeby to się zmieniło. To był tylko jeden incydent. Na szczęście nic nie zostało zniszczone - dodaje komendant. W planach jest też zainstalowanie kamery, która będzie miała oko na plac zabaw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy