Reklama

Radków ma nowych radnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: użyczone

Radków ma nowych radnych - Zdjęcie główne

foto foto: użyczone

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Są młodzi i chcą mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Po raz pierwszy w historii w Radkowie działa Młodzieżowa Rada Miejska.

Idea powstawania Młodzieżowych Rad Miejskich w Radkowie jest prosta. Zaangażowanie młodzieży w sprawy ich otaczające. Pierwsza jej sesja odbyła się w lutym. - Chcieliśmy pokazać, że coś nie bierze się z niczego. Wszystkie decyzje, które oni doświadczają jako mieszkańcy naszej gminy mają gdzieś swój początek. Chcieliśmy, żeby zapoznali się z procesem decyzyjnym w naszej gminie i sami coś opiniowali. Żeby zaczęli myśleć nie tylko o sobie, ale też o otoczeniu - tłumaczy powody powstania młodzieżowej rady miejskiej, radna Sobczyńska. - Jestem nauczycielem, więc dla mnie ważne było też to, żeby to czego uczą się w szkołach przeżywali w praktyce, bo to najlepsza metoda - dodaje radna. Młodzieżowa Rada Miejska Radkowa to 15 radnych wybieranych na kadencję dwuletnią. Radę tworzą uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych. - Będą oni mogli opiniować, konsultować i wymyślać swoje własne projekty. Kolejna sesja rady zaplanowana jest na początek kwietnia przed świętami i wówczas, każdy z nich będzie zobowiązany przyjść ze swoimi pomysłami dotyczącymi kampanii wyborczej, które zaprezentują, a później zastanowimy się, które z nich będą realne do zrealizowania - zapowiada Sobczyńska. Wybrani radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radkowie I. W okręgu wyborczym - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Śr. 1. Tomasz Grzybowski 2. Daria Kantyka 3. Magdalena Koszyńska 4. Angelina Wielgus 5. Mateusz Woźniak II. W okręgu wyborczym - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie 1. Jakub Futoma 2. Dominik Dudzik 3. Vanessa Dzik 4. Patryk Orman III. W okręgu wyborczym - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Dol. 1. Zuzanna Mikusiak 2. Karolina Mizera 3. Nicoll Węglowska IV. W okręgu wyborczym - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach 1. Martyna Grzybowska 2. Dagmara Urbanek 3. Julia Witomska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy