Reklama

Radków. Tak nie powinny kończyć się imprezy

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radków: Wczoraj na jednej z facebookowych grup zbulwersowana mieszkanka opublikowała zdjęcia z polany przy ul. Leśnej. Tak nie powinny kończyć się imprezy.

Radków. W mediach społecznościowych regularnie trafiamy na zdjęcia pokazujące to, że nie wszyscy są w stanie uszanować przestrzeń wspólną. Wczoraj na facebookowej grupie Co w Radkowie się dzieje? jedna z mieszkanek opublikowała zdjęcia pozostałości po sobotniej imprezie na polanie przy ul. Leśnej. 

Hej imprezowicze z polany na końcu Leśnej! Jak już minął kac, to wróćcie po swoje artefakty, bo to straszne buractwo - napisała. 

Jaka jest kara za zaśmiecanie?

Zgodnie z artykułem 145 Kodeksu Wykroczeń: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

W tym przypadku wandale, bo tak trzeba ich nazwać, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności również z  artykułu 162 Kodeksu Wykroczeń, który dotyczy zanieczyszczanie gleby i wody albo zaśmiecanie lasu. 

§ 1. Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny albo karze nagany.

§ 2. Jeżeli czyn sprawcy polega na zakopywaniu, zatapianiu, odprowadzaniu do gruntu w lasach lub w inny sposób składowaniu w lesie odpadów, sprawca podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec nawiązkę, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się nawiązkę - do wysokości równej kosztom rekultywacji gleby, oczyszczenia wody, wydobycia, wykopania, usunięcia z lasu, a także zniszczenia lub neutralizacji odpadów

Czy Waszym zdaniem kary za śmiecenie powinny być wyższe?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy