Reklama

Radków wkracza w XXI wiek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: polska-org.pl

Radków wkracza w XXI wiek - Zdjęcie główne

foto foto: polska-org.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości XXI wiek wita niektórych mieszkańców gminy Radków. Dopiero teraz, bo właśnie do ich domów dociągnięto wodociąg.

Jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku kilometrowy odcinek wodociągu na ul. Łąkowej w Radkowie. Budowany z funduszy własnych, pochłonie ok. 150 tys. zł. - Tam zauważyliśmy obniżanie się poziomu wód gruntowych. Przydomowe studnie, z których mieszkańcy czerpali wodę zaczęły wysychać. Dowoziliśmy wodę, ale też szukaliśmy sposobu, aby ten problem rozwiązać. I go rozwiązaliśmy - mówi nam Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych. - Zdecydowaliśmy, że położymy tam nowy wodociąg. Kładziemy go z funduszy własnych spółki. Robimy to naszymi środkami gospodarczymi. Jeżeli nie ma żadnych awarii, to nasi pracownicy kładą wodociąg. Jeżeli występują awarie, to zabieramy ekipę na miejsce awarii, a potem pracownicy wracają. Konkretnego dnia zakończenia prac nie chcę podawać, bo wszystko będzie zależało od pogody, ale na pewno do końca roku prace zostaną zakończone - deklaruje Punda. Przypomnijmy, że kilka tygodni wcześniej oddany został do użytku nowy wodociąg na sąsiedniej ul. Widokowej w Radkowie (pół kilometra wraz z podłączeniami do wszystkich działek). Rudawa To jednak nie jedyne inwestycje wodociągowe w gminie Radków. - Mamy już wszystkie pozwolenia. Czekamy jeszcze na ostateczną kontrolę sanepidu, który ma potwierdzić, czy to co wykonaliśmy w pełni wystarczy. Wreszcie na Rudawie zaczniemy sprzedawać wodę, a nie dawać - zapowiada Michał Punda. - Woda będzie wreszcie wodą zdatną do picia, a nie jak do tej pory przemysłową. Będzie ona pod kontrolą naszą i sanepidu. Będzie to tylko woda dla Rudawy w Tłumaczowie. Okazało się też, że nie jest to woda powierzchniowa, a głębinowa - dodaje prezes Radkowskich Usług Komunalnych. Bieganówek Oddany do użytku mieszkańców jest też wodociąg do Bieganówka w Ścinawce Śr. Kosztował 750 tys. zł. Wodociąg jest już odebrany i eksploatowany przez mieszkańców. Przyłączone są wszystkie gospodarstwa domowe, poza dwoma pustostanami, w których nikt nie mieszka. Niestety dobrych informacji nie mamy dla mieszkańców Tłumaczowa, w którym na razie robiona jest tylko kanalizacja. Wodociągowania tej części gminy na razie nie będzie. Jest ona w planach, ale jak poinformował nas Michał Punda, nie tych na 2019 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy