Reklama

Radny chce powrotu hejnalisty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radny chce powrotu hejnalisty - Zdjęcie główne

Radny Pulit uważa, że hejnał ogrywany na żywo, byłby w lecie dodatkową miejską atrakcją

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miałaby to być atrakcja turystyczna, promocja miasta, a na pomyśle mieliby też skorzystać lokalni przedsiębiorcy jak właściciele sklepów, kawiarni czy restauracji. Radny Jerzy Pulit chce by do miasta wrócił hejnalista.

Radny zapytał burmistrza o to, czy byłaby możliwość, aby hejnał był odgrywany w lecie przez trębacza z wieży miejskiego ratusza, Żeby i nasi mieszkańcy i turyście mogli go usłyszeć na żywo.

- Pytałem o taką możliwość. Nie chodziło mi o cały rok, a okres letni np. od maja do września, czy października. Wydaje mi się, że byłaby to atrakcja turystyczna i promocja miasta. Skorzystaliby na tym i nasi przedsiębiorcy. Tak przynajmniej mi się wydaje – argumentuje radny Pulit. - Nie wiem jednak w jakim stanie technicznym jest wieża ratusza. Ostatni raz byłem tam za mojej pierwszej kadencji. Bo sam pomysł odgrywania hejnału jest też moim pomysłem – dodaje.

Kiedyś, gdy hejnał został ustanowiony odgrywany był na żywo podczas świąt państwowych czy uroczystości odbywających się w mieście.

- Wówczas prosiliśmy hejnalistę, trębacza o odegranie hejnału z wieży ratusza. Dziś są jednak dużo ważniejsze problemy i tematy. Ale nad powrotem do ogrywania hejnału w święta można się zastanowić. Czy codziennie? Nie wiem, czy jest to możliwe, bo trzeba mieć osobę, która będzie w stanie codziennie o godz. 12:00 przyjechać i hejnał odegrać. Co też będzie kosztować – przypomina Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy.

Hejnału Nowa Ruda doczekała się w 2010 r. Jest nim kompozycja "Dwa kamienie" Krzysztofa Cyrana z Krakowa. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że jest ona jednak zbyt smutna.

- Rada miejska go wybrała. Nie jest za wesoły. To fakt – przyznaje radny Pulit.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy