Reklama

Przedsiębiorcy płacą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Przedsiębiorcy płacą - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dolnośląscy przedsiębiorcy są zadowoleni z indywidualnych kont bankowych, na które od stycznia wpłacają pieniądze do ZUS.

Pół roku funkcjonowania indywidualnych kont pokazuje, jak mocno poprawiła się regularność wpłacanych do ZUS składek. Tylko w marcu 176 724 firm na Dolnym Śląsku bez opóźnień przelało pieniądze na zabezpieczenie społeczne. To aż 90 proc. wszystkich płatników, którzy mają zobowiązania wobec ZUS. Tylko w marcu w naszym województwie, na konta ZUS wpłynęło 1 779 482 337,75 zł. W Legnicy na konto ZUS wpłaty dokonało 32 489 płatników na kwotę 345 854 165, 52 zł. W oddziale wałbrzyskim było 51 621 płatników. Suma jaka wpłynęła na konto to 399 008 118,99 zł. We Wrocławiu 92 614 płatników wpłaciło 1 034 620 053,24 zł. Zestawienie wpłat pokazuje, że nowy sposób polegający na przelewaniu składki na jedno, indywidualne konto, sprawdził się. - Wcześniej było to dużo bardziej skomplikowane gdyż każdy przedsiębiorca musiał wpłacać składki na trzy lub nawet cztery (wraz ze składką na Fundusz Emerytur Pomostowych) różne rachunki wpisując do przelewu dane identyfikujące nadawcę – mówi Iwona Kowalska Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Dziś każdy płatnik ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki globalnie, bez podziału na poszczególne fundusze, czyli robi jeden przelew jak przy płaceniu rachunku za gaz czy energię elektryczną – wyjaśnia rzeczniczka. Przelewy na indywidualny rachunek bankowy nie muszą być też - jak to się działo dotychczas, dodatkowo opisywane identyfikatorem płatnika (np. NIP) oraz wskazaniem, za który miesiąc jest opłata. Indywidualny numer rachunku składkowego pozwala, bowiem zidentyfikować każdy przelew. ZUS zaś każdy taki przelew księguje poszczególne fundusze: Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, Fundusz Zdrowia, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz FEP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy