Reklama

„Robimy im prezenty pod choinkę”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

„Robimy im prezenty pod choinkę” - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Problemy z wodą, a właściwie z licznikami i dużymi dopłatami za nią mają mieszkańcy budynku przy ul. Świdnickiej 31 w dzielnicy Drogosław. Jak mówią, te pieniądze, które płacą są jak prezenty darowane urzędnikom pod choinkę.

A chodzi o różnice pomiędzy zużyciem wody na liczniku głównym, a licznikami w domach. - Na cały blok jest to różnica w kwocie prawie 700 zł na rozliczeniu od 1 stycznia do 30 czerwca. U mnie jest to 72,64 zł – mówi mieszkaniec Piotr Skrzypczak. - No to jak to jest? My robimy im prezenty pod choinkę? Przecież to są duże różnice między wodomierzem głównym, a tym w lokalu – dodaje zbulwersowany mieszkaniec. Zdunek zobowiązał pracowników O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy prezesa Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Marian Zdunek deklaruje, że zobowiązał pracownika do ponownego sprawdzenia poprawności rozliczenia wody w oparciu o nowe odczyty z wodomierzy, których stany zostaną spisane przez pracowników NTBSu i noworudzkich wodociągów w jednym terminie, czyli w pierwszej dekadzie grudnia 2020 r. - Jeżeli odczyty z wodomierza głównego i z podliczników w lokalach mieszkalnych wykażą różnice, to dokonana zostanie korekta rozliczenia wody za pierwsze półrocze 2020 r. - zapewnia Marian Zdunek. - Istnieją dwie kategorie przyczyn powodujących różnicę pomiędzy odczytem z wodomierza głównego, a sumą odczytów wodomierzy w lokalach mieszkalnych: tzw. z natury pomiaru (różne terminy odczytu poszczególnych wodomierzy), a druga z niewłaściwego użytkowania systemu pomiarowego, czyli nieszczelności urządzeń sanitarnych – twierdzi Zdunek. Nie chcieli, teraz chcą Jak się okazuje, NTBS w ubiegłym roku przedstawił lokatorom projekt uchwały dotyczącej wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę instalacji wodociągowej, który nie został jednak wtedy przez właścicieli zaakceptowany. - Projekt tej uchwały został ponownie przedstawiony właścicielom do akceptacji 9 października i został teraz przyjęty pozytywnie - zaznacza Zdunek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy