Reklama

Rozbudują przedszkole

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rozbudują przedszkole - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest pomysł na rozbudowę przedszkola we Włodowicach, ale do rozpoczęcia działań jeszcze daleka droga. Najpierw trzeba znaleźć kasę.

Są plany i jest koncepcja rozbudowy przedszkola we Włodowicach. Na razie jednak nie wiadomo kiedy do niej dojdzie, ani z jakich funduszy inwestycja będzie finansowana. - Planujemy zaadaptować poddasze w budynku przedszkola na gabinety terapeutyczne i sale zabaw. Jednak od koncepcji do realizacji jest długa droga, chociażby ze względu na uzyskanie potrzebnych pozwoleń. Być może będziemy się też starać o pozyskanie na ten cel funduszy unijnych. 26 listopada w urzędzie gminy odbędą się konsultacje dotyczące pozyskania funduszy europejskich, więc zobaczymy - zapowiada Tomasz Siemież, prezes Fundacji Wspierania Aktywności Lokalnej. Uczą nasze dzieci Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej prowadzi w naszej gminie trzy placówki edukacyjne: szkołę podstawową i przedszkole we Włodowicach oraz szkołę podstawową w Woliborzu. Czesne w placówkach wynosi 50 zł miesięcznie. W tej chwili we Włodowicach w podstawówce jest 133 uczniów. Do przedszkola uczęszcza 45 maluchów. W szkole w Woliborzu jest 27 uczniów. - We Włodowicach nie ma już miejsc. W Woliborzu stan klas możemy jeszcze uzupełnić. Pamiętajmy jednak, że rekrutacja jest bardzo mocno oparta na kontakcie z rodzicami, bo to oni są naszymi partnerami w procesie edukacji. Dziecko nie może być w tym procesie pozostawione tylko nam i samemu sobie. Rodzice muszą czynnie uczestniczyć w tym procesie - mówi nam Tomasz Siemież.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy