Reklama

Rzeczycki idzie na emeryturę?

Opublikowano:
Autor:

Rzeczycki idzie na emeryturę? - Zdjęcie główne

Tak naprawdę Ryszard Rzeczycki już powinien być na emeryturze od kilku lat.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie do odstrzału. Odchodzi we wrześniu.

Paweł Marciniak to nie jedyny prezes-emeryt, który musi pożegnać się w tym roku. Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarli dziennikarze "Gazety Noworudzkiej" wynika, że na emeryturę odchodzi prezes Zakładów Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie Ryszard Rzeczycki. Tak naprawdę Rzeczycki już powinien być na emeryturze od kilku lat. W jego przypadku sytuacja jest bardziej skomplikowana niż była w przypadku Marciniaka, ponieważ ZWiK należy nie tylko do Nowej Rudy, ale też do miasta i gminy Radków, do miasta i gminy Bardo i do miasta i gminy Kamieniec Ząbkowicki.  Od wielu tygodni na łamach "Gazety Noworudzkiej" pisaliśmy o olbrzymich wynagrodzeniach, jakie bierze prezes Rzeczycki, a jednocześnie olbrzymich wzrostach opłat za wodę. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku prezes Rzeczycki zarobił w ZWiK 299 tys. 590 zł (czyli 24 tys. 966 zł miesięcznie). Ma do tego spore oszczędności: 452 tys. 500 zł, 13 tys. 716 euro, 4 tys. 14 funtów, 5 tys. 167 dolarów, papiery wartościowe - akcje Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - 26 tys.100 zł, a także 24 tys. 155 zł na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego. No i ma emeryturkę, której w 2021 r. dostał 89 tys. 207 zł, co w podziale na 12 miesięcy daje 7 tys. 434 zł. Na pewno sobie poradzi w życiu. 

 

Nasze informacje są niepotwierdzone, są nieoficjalne, na razie nie chce ich potwierdzić burmistrz Tomasz Kiliński, który podkreśla, że to nie burmistrz odwołuje prezesa ZWiK, tylko rada nadzorcza. 

 

Zapytaliśmy też burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego, Marcina Czerńca, czy rada nadzorcza odwoła prezesa.

- Nie mamy dokumentów na radę - odpowiada Czerniec.  Podobna sytuacja była w przypadku Marciniaka, chociaż w jednym tygodniu on sam nie wiedział, że zostanie odwołany i tak powiedział naszej gazecie, to już w następnym został.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy