reklama

Ciemna historia Słupca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ciemna historia Słupca - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNocą 19 czerwca 1988 roku grupa niezidentyfikowanych sprawców zakrada się na tyły słupieckiego kościoła św. Katarzyny i profanuje go malując na nim satanistyczne symbole.
reklama

Słupiec jeszcze czegoś takiego nie widział! Odwrócony krzyż wraz z trzema szóstkami, pentagram, napisy satanistyczne, tj. „Welcome to Hell” pojawiły się na ścianach i posadzce świątyni. Blady strach obleciał mieszkańców Słupca. Wizja mordów rytualnych, rzezi na niewinnych dzieciach i płynącej krwi na cześć szatana poruszył niemal całe lokalne społeczeństwo. Sprawa okazała się na tyle poważna, że oprócz miejscowej milicji zaangażowano także Służby Bezpieczeństwa. Śledztwo trwało, włączony do akcji „tajny współpracownik” o pseudonimie „Disco”, donosi iż słupiecka grupa satanistów składała się z 5 osób. Niestety, na nieszczęście dla ówczesnych władz, sprawców tego haniebnego czynu nigdy nie ujęto. Kim mogli być słupieccy sataniści? Czy, jak to chciał ksiądz, grupa bezwzględnych, krwiożerczych zwyrodnialców, którzy z premedytacją zniszczyli piękną fasadę kościoła Św. Katarzyny? A może, jak chcieli miejscowi włodarze, była to jakaś ekipa „spoza miasta”? A może była to grupka młodych, znudzonych miejscowych młodziaków, którzy pewnego wieczora zabawili się w zakonspirowanych pseudo satanistów? Powszechnie uważa się że miejscowa milicja, ksiądz oraz sekretarz komitetu miejskiego PZPR wiedzieli kim były osoby bezczeszczące słupiecki kościół. Dlaczego ich nie ujęto? Później jeszcze w historii świątyni incydent powtórzył się kilkakrotnie, ale w mniejszej skali. Źródło: MC Noworuders

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama