Reklama

OSP to potęga

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

OSP to potęga - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oprócz trzech jednostek ratowniczo-gaśniczych państwowej straży pożarnej, w powiecie kłodzkim są aż 64 jednostki ochotnicze. Należy do nich blisko 3 tysiące druhów. Nic dziwnego, że strażacy-ochotnicy są przy każdym wypadku i pożarze.

Co trzecia nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej (dokładnie 21 z 64) należy do elitarnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Te najbardziej aktywne w 2017 roku wyjeżdżały do akcji ponad 100 razy (patrz tabela). Najwięcej jednostek OSP jest w gminach wiejskich lub miejsko-wiejskich takich jak Kłodzko, Nowa Ruda i Bystrzyca Kłodzka. Te gminy maja po 10 jednostek. W sumie nasi druhowie w 2017 roku wyjeżdżali do pożarów, wypadków, ale też do fałszywych alarmów ponad 3 tysiące razy. Rekordzistami są strażacy z gminy wiejskiej Kłodzko, którzy w ubiegłym brali udział aż w 620 akcjach. Jeśli chodzi o jedną OSP to najbardziej aktywną okazała się jednostka z Polanicy-Zdroju, która interweniowała 215 razy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy