Reklama

Segregacja to fikcja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Segregacja to fikcja - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tony śmieci wywożone są z terenu miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków. Niestety większość z nich nie jest segregowana. I pomimo grożących nam kar, wkrótce na pewno to się nie zmieni.

Do tej pory to czy mieszkańcy segregowali odpady, czy nie, było ich indywidualnym wyborem. Teraz segregować musi każdy. Nie mniej jednak na harmonogramach wywózki śmieci wciąż widnieje hasło „odpady zmieszane”. Co to oznacza? - Zmieszane odpady czyli te, których gospodarstwa domowe nie wysegregują w 100% - tłumaczy Magdalena Grzesiak z działu technicznego Radkowskich Usług Komunalnych. - Są to odpady, które nie kwalifikują się do segregacji jak np. popiół, którego w naszej gminie jest bardzo dużo - wymienia Grzesiak. W praktyce jest jednak tak, że nadal - podobnie jak w grudniu - do pojemników na odpady zmieszane trafi a dosłownie wszystko. Nowa Ruda nie segreguje Na przykład w mieście Nowa Ruda tylko w grudniu Noworudzkie Usługi Komunalne wywiozły 585 ton śmieci zmieszanych i 105 ton posegregowanych. Zaś do PSZOK-u, czyli do punktu odbioru odpadów na dawnym składowisku przy ul. Niepodległości mieszkańcy dostarczyli 58 ton odpadów posegregowanych. Z kolei z gminy Nowa Ruda w grudniu NUK wywiózł 285 ton śmieci zmieszanych i 27 ton segregowanych. Tych ostatnich na PSZOK mieszkańcy dostarczyli 27 ton. Radków bez powodów do dumy Natomiast w mieście i gminie Radków tylko w grudniu pracownicy Radkowskich Usług Komunalnych wywieźli 179 ton śmieci zmieszanych i 33 tony segregowanych. W sumie w ciągu całego ubiegłego roku RUK odebrał 2 tys. 200 ton odpadów komunalnych i 345 ton śmieci posegregowanych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy