Reklama

Antyterroryści w Górach

Opublikowano: pon, 3 lis 2014 13:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policyjni antyterroryści przeszli dwutygodniowe szkolenie kondycyjno- wytrzymałościowe przeprowadzone w okolicach Srebrnej Góry. Miejsce to idealnie nadawało się na zaplanowany trening, ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu i profesjonalną bazę. Policjanci z jednostki SPAP we Wrocławiu podnosili swoją sprawność, kondycję fizyczną oraz umiejętności współdziałania w zespole.

Antyterroryści podczas szkolenia brali udział w zajęciach z technik ratownictwa wysokościowego i taktyki specjalnej prowadzonej na bardzo wymagających obiektach m.in. na terenie Twierdzy Srebrna Góra i studniach Fortu Donjon. Zaawansowane szkolenie przeprowadzone w górzystym terenie obejmowały zjazdy z wiaduktów kolejowych, wspinaczkę skałkową oraz trening technik przepięciowych na specjalnym parku linowym. Treningi kondycyjne obejmowały poranne biegi na długich dystansach, zajęcia siłowe w terenie i na siłowni, specjalistyczny trening kondycyjno-wytrzymałościowy, zajęcia na hali sportowej – gry zespołowe oraz walkę wręcz. Ważnym elementem turnusu był trening z zakresu technik interwencji oraz walki wręcz przeprowadzono zajęcia z walki w kontakcie bezpośrednim opartej na specjalistycznym treningu psychomentalnym. Wielką atrakcją było spotkanie i wspólny trening z zawodnikami Zawodowej Grupy Sportowej MTB SGR Team Srebrna Góra, m. in. spotkanie z Panią Aleksandrą Dawidowicz - kolarką górską – członkiem polskiej kadry narodowej, uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz w Londynie. Zawodniczka grupy SGR podczas spotkania opowiedziała o wyczynowym treningu i życiu zawodowego sportowca. Szkolenie policyjnych antyterrorystów ma charakter ekstremalny ze względu na zadania realizowane przez tę formację w codziennej służbie. Ciężkie szkolenie i wysokie wymagania stawiane podczas treningów, dają później gwarancję podejmowania w sposób profesjonalny zadań nawet tych najmniej przewidywalnych. To od ich dobrego przygotowania sprawnościowego, kondycyjnego, ale również mentalnego zależeć może później ludzkie życie. Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy