Reklama

Spór o to, gdzie będzie kopalnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: użyczone

Spór o to, gdzie będzie kopalnia - Zdjęcie główne

foto foto: użyczone

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Były zniszczenia, była kradzież, sprawa trafiła na policję i biurko prokuratora. Kto i dlaczego nie chce budowy kopalni w Ścinawce Śr.?

Jeszcze w czerwcu Dariusz Wojciechowski, prezes spółki Nexano Mienrals, która buduje kopalnię w Ścinawce Śr. informował nas o zniszczeniu i kradzieży reperów geodezyjnych oraz tablic ostrzegawczych. Stało się to kilka dni po wyznaczeniu granic obszaru górniczego. Jak wtedy mówił, mienie spółki zniszczono za pomocą koparko-ładowarki. Straty wyceniono na prawie 3 tys. zł. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy i zleceniodawcy, a sprawa trafiła na policję i biurko prokuratora.- W sprawie nie zatrzymywano żadnych osób - mówi o obecnym etapie na którym jest postępowanie Krzysztof Bal z kłodzkiej komendy policji. Tyle, że sprawcy od początku byli znani. - Spór dotyczy granic działek, na których miał zostać wydzielony tzw. obszar górniczy. Druga strona sporu zarzuca, że wyznaczenie obszaru granic obwodu górniczego nastąpiło również na jej działce - ujawnia prawdziwe kulisy sprawy prokurator Jan Sałacki. Dochodzenie więc trwa. Przesłuchano już kilku istotnych świadków. I jeszcze w tym miesiącu powinno być wiadome, czy prokurator zdecyduje się wnieść akt oskarżenia do sądu, czy też kierownictwo budowanej kopalni musi się samo dogadać z właścicielem gruntów, o które toczy się spór. A chodzi najprawdopodobniej o teren, który kupił Andrzej Zibrow. Ten sam, który od lat stara się o budowę kopalni w Nowej Rudzie. - Nexano Minerals w procedurze sądowej przejął do użytkowania obszar ok. 15 -16 ha terenów, które są przekształcane na tereny przemysłowe. W środku tego obszaru w procedurze również sądowej kupił ponad 3 ha działki budowlanej Pan Zibrow. Wiem, że to mocno skomplikowało Nexano sprawy związane z kopalnią - ujawnia kulisy zdarzenia Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy