Reklama

Spore podwyżki czynszu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Spore podwyżki czynszu - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Skandal! Twój budynek został wyremontowany? Jeśli tak, za karę od teraz będziesz płacić o 10 proc. większy czynsz, jeśli mieszkasz w mieszkaniu komunalnym. Tak zdecydowali noworudzcy radni. Ale to nie wszystko. Od stycznia wszyscy lokatorzy mieszkań komunalnych zapłacą jeszcze więcej, bo czynsz rośnie o 35 groszy od mkw.

Wszystko idzie w górę. Również nasze czynsze, co już nie podoba się i bulwersuje mieszkańców, a jeszcze bardziej bulwersuje to, że zgodnie z pismem wysłanym przez NTBS, lokatorzy bloku przy Teatralnej 1 więcej płacić będą nie od stycznia 2021 r., a od października. Jak tłumaczy jeden z lokatorów do tej pory dostawali od zarządcy budynku, czyli Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zawiadomienie o 3-miesięcznym wypowiedzeniu czynszu i dopiero po tym okresie następowała zmiana jego wysokości. - Teraz, 27 września dostałem pismo, że czynsz wzrasta prawie o 50 zł od 1 października. Na pewno nie jest to zgodne z żadnymi przepisami - uważa Tadeusz Komórek, mieszkaniec jednego z budynków przy ul. Teatralnej w centrum Nowej Rudy. - Teraz mam płacić 475 zł, a płaciłem 427 zł. Nie ma nawet żadnego uzasadnienia – dodaje zbulwersowany mieszkaniec. Więcej przez remont? - Nowe naliczenie czynszu, jakie otrzymali w ostatnich dniach niektórzy najemcy lokali komunalnych dotyczy wszystkich, którzy zamieszkują w budynkach komunalnych i budynkach wspólnot mieszkaniowych zarządzanych i administrowanych przez NTBS, w których przeprowadzono w bieżącym roku gruntowne remonty – początkowo tłumaczył nam Marian Zdunek, prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 9 września ustalono podwyżkę: o 10 proc. dla lokalu mieszczącego się w budynku, w którym gruntowny remont został wykonany po 2010 r. (dach, elewacja, klatka schodowa), o 10 proc. w lokalu wyposażonym w piec dwufunkcyjny - wyliczał Zdunek. Na tej podstawie jak mówi prezes NTBS-u, do obowiązujących stawek czynszu naliczono podwyżkę w wysokości 10% z tytułu przeprowadzonych w budynkach gruntownych remontów. Jak się jednak okazało, nie wszyscy muszą to płacić. Podwyżki od stycznia To jednak nie jedyna podwyżka. Czynsze są podwyższane co roku, więc również od stycznia 2021 r. będą obowiązywać nowe stawki. Od 1 stycznia tego roku za mkw wynajmu mieszkania komunalnego płacimy 6,99 zł. Od 1 stycznia 2021 płacić będziemy już 7,34 zł za mkw. Za wynajem mieszkania o obniżonym standardzie, czyli tzw. socjalnego płacimy 1,67 zł za mkw, a od nowego roku będziemy płacić 1,75 zł. Zdunek się pomylił Od października dostali podwyżki czynszy, bo ich budynki były remontowane. Po interwencji dziennikarzy „Gazety Noworudzkiej” Marian Zdunek, prezes NTBSu ponownie przyjrzał się sprawie i okazało się, że nie wszyscy muszą płacić więcej.- Potwierdzamy fakt omyłkowo wysłanych zawiadomień do 30 najemców lokali komunalnych. Dlatego 29 września dostarczone zostały najemcom stosowne sprostowania dotyczące wypowiedzenia stawki bazowej czynszu (z kwoty 6,99 zł/mkw), do której naliczono 10% wzrost z tytułu przeprowadzonego gruntownego remontu na budynkach - wyjaśnia Zdunek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy