Reklama

Sportowcy zostaną w mieście?

Opublikowano: śr, 27 lut 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: użyczone

Sportowcy zostaną w mieście? - Zdjęcie główne

foto foto: użyczone

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 września w noworudzkim liceum będzie działała klasa sportowa, do której będą mogli uczęszczać zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

- Z inicjatywą utworzenia klasy sportowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza zwrócił się do nas klub sportowy Piast Nowa Ruda - przyznaje Robert Zynkowski, dyrektor noworudzkiego ogólniaka. Pomysł ten zaakceptował zarząd Powiatu Kłodzkiego. Za utworzeniem klasy sportowej w „Sienkiewiczu”, jak twierdzi dyrektor, przemawia potrzeba kontynuacji doskonalenia umiejętności sportowych w zakresie piłki nożnej uczniów, którzy mają obecnie taką możliwość w Szkole Podstawowej nr 7 w dzielnicy Słupiec. Jest w podstawówce, będzie w liceum W słupieckiej podstawówce jest klasa sportowa licząca 15 uczniów. - Utworzenie klasy sportowej w liceum da uczniom możliwość kontynuowania ich pasji. Utalentowana młodzież mogłaby się dalej rozwijać i nie musiałaby wyjeżdżać z miasta - mówi nam Jarosław Przybył, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie-Słupcu. - Młodych ludzi trzeba zachęcić do kontynuowania swoich pasji i stworzyć im dobre ku temu warunki - dodaje dyrektor Wiadomo już, ile osób będzie się w niej uczyło. - Do uczniów, którzy chcą uczyć się w noworudzkim liceum, dołączą być może młodzi piłkarze z okolic Radkowa. Zgodnie z ustaleniami, planowana klasa sportowa mogłaby liczyć ok. 25 uczniów i będzie miała charakter koedukacyjny, aby również dziewczęta miały szansę na realizację swoich pasji - zapowiada dyrektor Zynkowski. Od 1 września Młodzi sportowcy dalszą realizację swoich pasji w noworudzkim ogólniaku będą mogli rozpocząć wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem, czyli 1 września. Przewiduje się co tydzień 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, z czego 7 godzin będzie przeznaczonych na treningi pod okiem licencjonowanego trenera piłki nożnej. W okresie wiosennym i letnim uczniowie skorzystają z boiska i zaplecza sportowego KS Piast Nowa Ruda. Natomiast w okresie jesieni i zimy zajęcia będą prowadzone w sali gimnastycznej liceum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy