Reklama

Spotkanie noworudzkiego koła Związku Sybiraków

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minęły 83 lata od wkroczenia Armii Czerwonej na terytorium II Rzeczypospolitej. 17 września 1939 r. to początek okupacji sowieckiej. Dzień 17 września jest Dniem Sybiraka, w Nowej Rudzie obchodzono go nieco później – 20 września.

Nowa Ruda. We wtorek, 20 września, w „Sali Miedzianej” noworudzkiego MOK-u, po przerwie związanej z pandemią, odbyło się spotkanie związane z Dniem Sybiraka. Zaproszonych gości powitała pani Irena Dąbek, przewodnicząca noworudzkiego koła Związku Sybiraków. Następnie odśpiewano Hymn Sybiraków, po czym minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych członków koła. 

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Nowej Rudy - Tomasz Kiliński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Agata Pilarska, nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów - Sławomir Karwowski, a także Apolonia Maliszewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie. W swoich przemówieniach życzyli oni członkom koła i ich rodzinom dużo zdrowia i pogody ducha na co dzień składając na ręce Ireny Dąbek bukiety biało – czerwonych kwiatów i drobny prezent.

Do życzeń przyłączyła się Natalia Muzyka, reprezentująca na spotkaniu Bożenę Sołek-Muzykę - przewodniczącą Rady Gminy Nowa Ruda. Warto wspomnieć, że Natalia od kilku lat współpracuje z Kołem Związku Sybiraków w Nowej Rudzie zawsze służąc im pomocą. 

Dużym zainteresowaniem spotkała się wystawa „Sybir utrwalone w kadrze, zapamiętane w obrazach”. Ekspozycje tą udostępniło Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy